9-wama-film-festival-w-olsztynie

9. WAMA Film Festival w Olsztynie

Największe wydarzenie filmowe na Warmii i Mazurach odbędzie się między 4 a 8 października. Na olsztynian czekają projekcje filmowe, warsztaty i spotkania z twórcami.
Hasłem jest RZECZYWISTOŚĆ.

Najpopularniejszą częścią festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Koprodukcji Filmowych. Zaprezentowanych zostanie osiem pełnometrażowych filmów, które zostały nagrodzone na najważniejszych festiwalach światowych, i które swoje polskie premiery będą miały przeważnie w przyszłym roku.

Konsekwentnie rośnie też ranga Konkursu Filmów Krótkich i w tym roku w pięciu projekcjach będzie można zobaczyć ich aż dwadzieścia. To pełnokrwiste historie, a obok świetnych produkcji szkolnych będą próby twórców już bardzo doświadczonych.

Dodatkowo: na otwarcie festiwalu koncert Mary Rumi i projekcja filmu JAZZ OUTSIDER, pokaz specjalny ANIOŁÓW Z SINDŻARU Hanny Polak, blok filmów ukraińskich i koncert Anny Marii Jopek na zakończenie.

Sekcja edukacyjna oferuje warsztaty branżowe (Interfilmlab 6.0), a także coś dla młodzieży ciekawej pracy z i przed kamerą. Uczestnicy przyjadą z Litwy, Ukrainy i Polski. Produkcje warsztatowiczów będzie można obejrzeć na dużym ekranie podczas festiwalu, a potem w mediach społecznościowych WAMA FF.

Ambasadorem przedsięwzięcia jest Jerzy Hoffman.

Olsztyn, 4-8 października 2022 roku

9. WAMA Film Festival w Olsztynie

9. WAMA Film Festival w Olsztynie

Więcej informacji na: www.wamafestival.pl
FB: www.facebook.com/wamafestival

VOD

Informacje kulturalne, 26.09.2022

Informacje kulturalne, 25.09.2022


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE