Programy

kultura-2-dostepna-na-tvp-stream-ogladaj

Kultura 2 dostępna na TVP Stream (Oglądaj)

Wystartował nowy kanał internetowy TVP Kultura 2 na platformie TVP Stream. Zapraszamy widzów na: filmy, cykle dokumentalne, seriale, przedstawienia i koncerty oraz programy publicystyczne, dotychczas dostępne tylko w TVP Kultura. Program można oglądać w przeglądarkach internetowych pod adresem kultura2.tvp.pl.

arcimboldo-prekursor-surrealizmu
Dokument

Arcimboldo - prekursor surrealizmu

Dokumentalny portret jednego z najciekawszych malarzy XVI wieku.

kino-mocnych-wrazen-francuska-suita
Film

Kino Mocnych Wrażeń - Francuska suita

Dramat wojenny wyreżyserowany przez Saula Dibba z hollywoodzką obsadą. Na ekranie m.in. Michelle Williams, Kristin Scott Thomas, Matthias Schoenaerts, Heino Ferch, Tom Schilling i Margot Robbie.

panorama-kina-polskiego-karate-po-polsku
Film

Panorama kina polskiego - Karate po polsku

Film w reżyserii Wojciecha Wójcika honorowywany przez krytyków nagrodą FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian w 1983 r. oraz Złotym Ekranem i Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego dla Edwarda Żentary. Oprócz niego w rolach głównych występują Dorota Kamińska, Zbigniew Buczkowski, Jerzy Trela, Halina Buyno-Łoza, Bernard Ładysz, Piotr Grabowski, Stanisław Pąk, Franciszek Trzeciak i Michał Anioł.

julia-albo-klucz-do-snow
Film

Julia albo klucz do snów

Francuski melodramat z 1951 roku w reżyserii Marcela Carne, powszechnie uznawany za jedno z największych arcydzieł europejskiego kina. Film, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes, przedstawia surrealistyczną opowieść o miłości i jest adaptacją słynnej sztuki Georges’a Neveux.

teatr-telewizji-pradziady
Teatr

Teatr Telewizji - Pradziady

Wojciech Kuczok w swym dramacie ostentacyjnie nawiązuje do Dziadów Mickiewicza i Wesela Wyspiańskiego, choć czyni to w sposób tyleż prześmiewczy, co ironiczny, nadając swej sztuce formę komediowo groteskową. W obsadzie m.in. Masza Wągrocka, Łukasz Borkowski, Katarzyna Skarżanka, Tomira Kowalik, Mariusz Ochociński, Piotr Cyrwus, Agata Różycka, Natalia Łągiewczyk, Weronika Humaj, Anna Korzeniecka. Za reżyserię odpowiada Michał Zdunik.

lekkie-obyczaje-idol
Film

Lekkie obyczaje - Idol

Fabularny debiut Dana Fogelmana z Al Pacino i Annette Benning w rolach głównych.

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE