Patronaty TVP Kultura

prawda-i-milosc-czeskie-sztuki-wspolczesne

„PRAWDA I MIŁOŚĆ. CZESKIE SZTUKI WSPÓŁCZESNE”

Czesi mają to do siebie, że potrafią opowiadać o swojej historii i traumach z niesamowitym dystansem i absurdalnym poczuciem humoru. Z zasady nie powinno się generalizować, ale nie ukrywajmy, że hasło "czeska kultura" uruchamia konkretne skojarzenia.

nowe-akcje-opery-slaskiej

Nowe akcje Opery Śląskiej!

Artyści z orkiestry prowadzą lekcje muzyki, a śpiewacy polecają
spektakle operowe.


W ramach akcji #zostanwdomu i pod hasłem #OperaBliskoCiebie, Opera Śląska w Bytomiu wprowadza kolejne cykle skierowane do widzów odwiedzających wirtualnie bytomski teatr. Wszystkie propozycje publikowane są przez kanały społecznościowe – Facebook, Instagram, a także na Twitterze.

wirtualne-podroze-z-teatrem-lalek-guliwer

Wirtualne Podróże z Teatrem Lalek Guliwer

Teatr Lalek Guliwer wystartował z projektem Wirtualnych Podróży w sieci.

short-waves-festival-2020-182308

Short Waves Festival 2020 / 18-23.08

Normalnie o tej porze wspominalibyśmy teraz te wszystkie filmy, które obejrzeliśmy razem w Poznaniu. Sytuacja na świecie wszystkich zaskoczyła i sprawiła, że musieliśmy zrewidować nasze plany na przyszłość. Patrząc wstecz, widzimy, że decyzja o przeniesieniu Short Waves Festival 2020 na sierpień była odpowiedzialna i jak najbardziej słuszna.

opera-moich-marzen-konkurs-opery-slaskiej

„Opera moich marzeń” – konkurs Opery Śląskiej!

„Opera moich marzeń” to konkurs plastyczny organizowany przez Operę Śląską. Adresowany jest do wszystkich, a szczególnie do dzieci i młodzieży.

komunikat-instytutu-muzyki-i-tanca-w-warszawie

Komunikat Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego oraz odpowiednimi zaleceniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do programu Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych 2020 oraz odpowiednio modyfikujemy regulamin:

30-kwietnia-nowy-termin-zgloszen-w-konkursie-aph

30 kwietnia – nowy termin zgłoszeń w konkursie APH

W związku ze szczególną sytuacją organizatorzy konkursu Artystyczna Podróż Hestii podjęli decyzję o przedłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń do 30.04.2020.

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE