Patronaty TVP Kultura

the-world-we-live-in-czyli-album-na-miare-czasow

„The World We Live In”, czyli album na miarę czasów

Ukazał się album „The World We Live In”. To 15 utworów na fortepian solo, kwintet smyczkowy, flet poprzeczny, obój, waltornię i elektronikę, wzbogaconych o teksty mówione w sześciu językach. Wśród nich głosy m.in. Piotra Fronczewskiego i Jana Nowickiego. W ten sposób Tomasz Betka, kompozytor i pianista opisuje otaczający nas świat i relacje międzyludzkie. Na album składają się wyłącznie autorskie kompozycje artysty.

plyta-muzyka-kobiet-xxi-wieku

Płyta „Muzyka Kobiet XXI wieku”

Płyta „Muzyka Kobiet XXI wieku” powstała z inicjatywy Zarządu Fundacji Czas Sztuki. Gloryfikuje ona twórczość współczesnych kompozytorek:
A. Ignatowicz-Glińskiej, W. Ratusińskiej-Zamuszko i J. Kowalskiej-Lasoń.

glass-brahms

GLASS | BRAHMS

Piotr Pławner, jeden z najznakomitszych i najbardziej kreatywnych polskich wiolinistów swego pokolenia, wystąpi wraz z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus w podwójnej roli solisty i dyrygenta 28 stycznia 2022 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Podczas wieczoru zabrzmią dzieła Philipa Glassa i Johannesa Brahmsa.

morze-miasto-port-wystawa-w-muzeum-miasta-gdyni

MORZE \ MIASTO \ PORT – Wystawa w Muzeum Miasta Gdyni

W 1922 r. Sejm przyjął ustawę o budowie portu morskiego w Gdyni. Zaowocowało to powstaniem jednego z najnowocześniejszych portów w Europie i szeregiem innych fenomenów kulturowo-społecznych jak narodziny polskiej polityki morskiej. Na fali entuzjazmu, jaki budziło odzyskanie dostępu do morza, a także wielkich portowych inwestycji – narodziła się̨ polska marynistyka.

jubileusz-55lecia-teatru-wielkiego-w-lodzi

Jubileusz 55-lecia Teatru Wielkiego w Łodzi

Kiedy 19 stycznia 1967 roku po raz pierwszy podniosła się kurtyna na Moniuszkowskiej Halce w gmachu Teatru Wielkiego w Łodzi – Łódź i cała Polska zobaczyły, że to, co wydawało się niemożliwe stało się faktem.

i-symfonia-mahlera-w-filharmonii-slaskiej

I Symfonia Mahlera w Filharmonii Śląskiej

21 stycznia Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod batutą Yaroslava Shemeta zaprosi melomanów na wieczór wypełniony w całości I Symfonią Gustava Mahlera. Monumentalne dzieło zachwyci słuchaczy swoim rozmachem i treścią muzyczną, zapewniając koncert pełen wielkich emocji.

jos-torres-sinfonia-iuventus-tradycyjna-muzyka-kubanska-symfonicznie

JOSÉ TORRES & SINFONIA IUVENTUS / Tradycyjna muzyka kubańska symfonicznie

Zapraszamy na koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa i grupy Havana Dreams, której założycielem jest wspaniały muzyk, perkusista, kompozytor i aranżer José Torres. Dyrygentem będzie południowoamerykański muzyk, od młodości związany z Polską, pochodzący z Boliwii Ruben Silva.

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE