Patronaty TVP Kultura

script-fiesta-95

Script Fiesta 9,5

22 kwietnia na platformie Think Film rozpocznie się Script Fiesta 9½! Wszystkie propozycje programowe będą dostępne online i całkowicie bezpłatnie. Organizatorzy przygotowali aż 25 wydarzeń, które uchylą rąbka tajemnicy do wielowymiarowego świata scenariopisarstwa! Na uczestników czekają premiery wcześniej zarejestrowanych dyskusji, wykładów i warsztatów, spotkania na żywo, projekcje filmowe i aż 35 gości! Gratką dla festiwalowiczów będzie case study poświęcone “kRAJowi” czyli pierwszej pełnometrażowej produkcji Warszawskiej Szkoły Filmowej, która oczekuje na swoją kinową premierę. W spotkaniu wezmą udział wszyscy reżyserzy i scenarzyści, którzy zaangażowani byli w produkcję tj. Maciej Ślesicki, Veronica Andersson, Mateusz Motyka i Filip Hillesland oraz Marcin Adamczak – dystrybutor filmu, Velvet Spoon.

wyjatkowy-album-na-100-rocznice-urodzin-astora-piazzolli

Wyjątkowy album na 100. rocznicę urodzin Astora Piazzolli.

Jeden z najciekawszych tangowych albumów tego roku od „Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo” ukazał się właśnie nakładem wytwórni płytowej DUX.

pszczoly-i-zurawie-w-teatrze-guliwer-czyli-premiera-kolejnych-warsztatow

Pszczoły i żurawie w Teatrze Guliwer, czyli premiera kolejnych warsztatów.

Już w najbliższą niedzielę, 25 kwietnia, artyści ze świata przyrody wspólnie z aktorami Teatru Guliwer zaproszą widzów na kolejną odsłonę warsztatów online z cyklu „Ssaki, ptaki, teatralne draki”. Tym razem motywem przewodnim interaktywnych warsztatów z elementami teatru lalek będzie Ciało.

jazzowe-zakopane-17-wiosna-jazzowa

JAZZOWE ZAKOPANE – 17. WIOSNA JAZZOWA

ZAKOPANE GOTOWE NA MUZYCZNĄ WIOSNĘ

Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury intensywnie przygotowuje się do inauguracji wydarzenia, które od lat w okresie majowego weekendu i obchodów UNESCO International Jazz Day jest wizytówką artystyczną i turystyczną miasta pod Giewontem – Jazzowego Zakopanego - 17. Wiosny Jazzowej. W obliczu utrzymującej się pandemii, coroczna bogata w koncerty na żywo i bezpośrednie spotkania z muzykami formuła nie jest możliwa do zrealizowania. Niemniej jednak organizatorzy zadbali, aby i w tym roku nie zabrakło tego festiwalu na mapie wydarzeń kulturalnych Zakopanego, budując w mieście w dniach 24 kwietnia –
2 maja energetyzującą jazzową atmosferę.

nowy-gurewicz-w-otwocku-klinika-medyczna-mirai-clinic-prezentacja-obiektu

Nowy Gurewicz w Otwocku. Klinika Medyczna MIRAI Clinic - prezentacja obiektu

Pensjonat Abrama Gurewicza był niegdyś wyjątkowym przykładem architektury drewnianej w stylu Świdermajer i niewątpliwie jedną z architektonicznych perełek Otwocka. Przez ostatnie dekady jednak pozostawał opuszczony i popadł w taką ruinę, że coraz bardziej wątpliwe były szanse na jego uratowanie. Udało się to dzięki pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach cyklu Nowe Realizacje zapraszamy na prezentację odnowionego obiektu, która odbędzie się 29 kwietnia 2021 o godz. 11:00.
Spotkanie online poprowadzą Krzysztof Mycielski i Rafał Zelent.

6-filmow-rozwijanych-na-doc-lab-poland-w-selekcji-61-kff

6 filmów rozwijanych na Doc Lab Poland w selekcji 61. KFF!

Aż sześć dokumentów rozwijanych na poprzednich Doc Lab Poland znalazło się w programie 61. KFF. Są wśród nich m.in. najnowsze filmy Zofii Kowalewskiej, Rafaela Lewandowskiego i Piotra Szczepańskiego.

performatywna-ksiazka-performatywna-biblioteka-edycja-3

Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 3

Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworznie w ramach kolejnej, trzeciej już, edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”.

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE