Patronaty TVP Kultura

23-festiwal-tancow-dworskich-cracovia-danza

23. Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza

Spektakle baletowe: „Szachy” według Jana Kochanowskiego i „Pan Molier prosi do tańca” oraz bale, pokazy i warsztaty - to atrakcje rozpoczynającego się 16 lipca w Krakowie 23. Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”.

letnie-warsztaty-w-guliwerze

Letnie warsztaty w Guliwerze!

Teatr Lalek Guliwer rozpoczyna wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci w ramach projektu „Guliwer – sąsiad, kolega, teatr”. Główną ideą projektu jest budowanie wspólnoty poprzez inicjatywy promujące i wzmacniające postawy otwartości, szacunku i wrażliwości na potrzeby innych, realizowane m.in. poprzez przedsięwzięcia kulturalne i edukacyjne. Bezpłatne warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6 - 12 lat i będą prowadzone w języku polskim i ukraińskim.

festiwal-emanacje-inauguracja

Festiwal EMANACJE - inauguracja

Niezwykły, letni czas w Lusławicach nierozerwalnie związany jest z zakrojonym na szeroką skalę wydarzeniem realizowanym przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego - Festiwalem EMANACJE. Tegoroczną, dziesiątą edycję Festiwalu zainaugurujemy w sobotę, 2 lipca o godzinie 19:00 w sali koncertowej Centrum.
Jubileuszowa odsłona EMANACJI prezentować będzie pełną różnorodność programu, która od 10 lat stanowi o wyjątkowości Festiwalu: wielkie koncerty symfoniczne, recitale młodych talentów; doskonałe prezentacje klasyczne oraz porywające występy jazzowe; koncerty w pięknych zakątkach Małopolski oraz w będących sercem Festiwalu Lusławicach. Niezwykłej aury EMANACJI dopełni magia Arboretum Krzysztofa Pendereckiego, które stanie się scenerią wydarzeń plenerowych oraz popołudniowych spacerów.

18-festiwal-muzyki-polskiej

18. Festiwal Muzyki Polskiej

Koncerty Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego i Wojciecha Kilara, mało znane utwory Józefa Kozłowskiego, najpiękniejsze polonezy przełomu XVIII i XIX wieku i pieśni do słów Adama Mickiewicza. Nie zabraknie muzycznych odkryć, w tym zapomnianej twórczości pieśniarskiej związanego z Krakowem Jerzego Gablenza, jak i kompozycji najnowszych – Zygmunta Krauzego, Pawła Mykietyna i Krzysztofa Słowińskiego. A wszystko to w mistrzowskich wykonaniach. Wśród tegorocznych gwiazd m.in. zjawiskowa skrzypaczka Miranda Liu, występujący na wielu scenach Europy bas-baryton Krzysztof Szumański, charyzmatyczny akordeonista Maciej Frąckiewicz, a na finał wybitny japoński pianista Kyohei Sorita, laureat II nagrody XVIII Konkursu Chopinowskiego

pod-wspolnym-niebem-letni-przeglad-filmowy-w-warszawie

POD WSPÓLNYM NIEBEM / Letni przegląd filmowy w Warszawie

Poznawaj kino, na leżakach i z międzykulturowej perspektywy!
13 lipca o godz. 20:15 pokazem "Atlantydy" (ukraiński kandydat do Oscara) w reż. Walentyna Wasjanowicza Centrum Myśli Jana Pawła II zainauguruje przegląd filmowy POD WSPÓLNYM NIEBEM. W każdą środę lata na dziedzińcu Kamienicy Artystycznej przy ul. Foksal 11 widzowie będą mogli oglądać filmy z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Indii – krajów, z których przybysze stanowią coraz liczniejszą grupę mieszkańców Warszawy.
Wstęp wolny!

letnia-akademia-sztuki-pianistycznej-im-adama-harasiewicza

Letnia Akademia Sztuki Pianistycznej im. Adama Harasiewicza

Letnia Akademia Sztuki Pianistycznej im. Adama Harasiewicza to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń artystycznych w dziedzinie pianistyki w Polsce. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Pianistyki Polskiej z siedzibą w Rzeszowie.
Letnia Akademia Sztuki Pianistyczne odbywać się będzie w dniach 1-12 lipca 2022 r. Tegoroczna edycja jest dedykowana Maestro Adamowi Harasiewiczowi z okazji jubileuszu 90-lecia urodzin Artysty.

vii-mazurski-festiwal-operowy-belcanto

VII Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

Uroczysty Koncert Galowy VII Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO już 16 lipca o godzinie 20:00 w amfiteatrze nad jeziorem
w Iławie.

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE