Patronaty TVP Kultura

miligramy

„MILI-GRAMY”

Wyjątkowy poetycko-alternatywny dwu-koncert w Muszli Koncertowej w Parku Praskim. Na scenie bratersko-siostrzany duet „Kwiat Jabłoni” oraz Barbara Wrońska. Gościnnie wystąpi Katarzyna Nosowska.

miedzynarodowy-festiwal-teatralny-unity

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Unity

20 sierpnia miasto Sochaczew stanie się europejską stolicą sztuk performatywnych. Artyści z Polski, Czech, Węgier i Słowacji zaprezentują techniki tańca współczesnego, kontakt improwizacji i teatru fizycznego.

od-fejkowego-otella-po-podlaskie-piesni-sakralnemiedzynarodowy-festiwal-teatralny-retroperspektywy-2019

OD FEJKOWEGO OTELLA PO PODLASKIE PIEŚNI SAKRALNE/MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRALNY RETROPERSPEKTYWY 2019

Artyści i grupy teatralne z USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy czy Szwecji, ale też polskie uznane zespoły – w sumie 30 wydarzeń, w tym prapremiery i premiery ogólnopolskie, wystawy, master class z Rosanną Gamson, spotkanie z legendą ruchu Flexus – Erikiem Andersenem, koncerty i po raz pierwszy Małe RPS dla najmłodszych. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy przypadający w piętnastolecie Teatru CHOREA, organizatora festiwalu zapowiada się wyjątkowo. Dziesięciodniowe spotkanie z teatrem rozpocznie się 23 sierpnia premierą „ja, bóg”.

wydarzenia-w-ramach-51-miedzynarodowego-festiwalu-folkloru-ziem-gorskich-w-zakopanem

Wydarzenia w ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

14 sierpnia, środa
godz. 16:00 Otwarcie plenerowej pokonkursowej wystawy fotografii Żywioł folkloru 2018, wręczenie nagród laureatom
ul. Krupówki (rejon oczka wodnego)

godz. 17:00 Ogłoszenie wyników 48. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej.
Centrum Kultury Rodzimej, Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

manu-summer-jazz-sundays-na-polmetku

Manu Summer Jazz Sundays na półmetku

W najbliższą niedzielę (18.08) na scenie Manu Summer Jazz Sundays spotkają się Krzesimir Dębski i Krzysztof Ścierański. To trzeci koncert tegorocznej, 10. edycji festiwalu.

Kolejna niedziela sierpnia będzie należeć do skrzypiec i gitary basowej – na scenie MSJS na Małym Ryku Jazzowym Manufaktury wystąpią Krzesimir Dębski i Krzysztof Ścierański. Ten duet wystąpił już a scenie MSJS w
2017 roku, a koncert dwóch wirtuozów został doskonale zapamiętany przez publiczność. Ze względu na jubileusz festiwalu, organizatorzy zaprosili do udziału w tegorocznych koncertach muzyków, którzy zrobili na widowni największe wrażenie.

42-miedzynarodowy-festiwal-muzyki-organowej-choralnej-i-kameralnej-gdansk-2019

42. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2019

Długi weekend to okazja do odwiedzenia Bazyliki Mariackiej i wysłuchania dwóch interesujących koncertów 42-go Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2019.

wspaniali-wykonawcy-roznorodny-program

WSPANIALI WYKONAWCY, RÓŻNORODNY PROGRAM

Piąta edycja festiwalu Leszno Barok Plus zadowoli najbardziej wybrednych odbiorców kultury. W ciągu ośmiu dni zaplanowano aż kilkanaście koncertów i spektakli teatralnych.

Czas upływa szybko i festiwal, który był nowością na kulturalnej mapie Leszna, obchodzi już swój pierwszy, okrągły jubileusz.

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE