Patronaty TVP Kultura

festiwal-bachowski-swidnica-2024-1829-lipca

Festiwal Bachowski Świdnica 2024 18-29 lipca

Motto tegorocznej edycji festiwalu to „Hymn to a Great City” - ponieważ Świdnica jest miastem naprawdę wielkim - kulturą, sztuką, historią, zabytkami i inicjatywami swoich współczesnych mieszkańców.

festiwal-slimakowe-rytmy-1012-lipca

Festiwal Ślimakowe Rytmy 10-12 lipca

Prof. Henryk Skarżyński i zespół Światowego Centrum Słuchu zapraszają do udziału w jubileuszowym 10. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu "Ślimakowe Rytmy / Beats of Cochlea“.

konkurs-jasnowidze-2024

Konkurs JASNOWIDZE 2024

Zapraszamy do udziału w 5. edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE!

startuje-filmowe-lato-w-lodzkim-wsrod-atrakcji-darmowe-warsztaty-dla-dzieci-i-pokazy-animacji

Startuje Filmowe lato w łódzkim. Wśród atrakcji darmowe warsztaty dla dzieci i pokazy animacji

Po raz czwarty organizatorzy Festiwalu Kamera Akcja wyruszają w wakacyjną podróż z projektem Filmowe lato. W tym roku sporo nowości - na trasie znajdzie się aż 7 miast (m.in. Rusiec, Krośniewice, Kutno czy Łódź), gdzie zarówno mali, jak i więksi znajdą coś dla siebie. W programie warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci, pokazy nagradzanych na światowych festiwalach filmów, kontynuacja cieszącego się popularnością Włącz Film. Kursu Animatora Kultury, a także projekcje inaugurujące trzydniowe wydarzenie dla dzieci z warsztatami i inspirującymi spotkaniami w Mediatece MeMo – a to wszystko zupełnie bezpłatnie.

etnokrakowrozstaje-2024-wedrowanie-47-lipca-krakow

EtnoKraków/Rozstaje 2024 | Wędrowanie 4-7 lipca | Kraków

Wędrowanie. Mit początku. Mit apokalipsy.
26. edycja EtnoKraków/Rozstaje – międzynarodowego festiwalu dedykowanego muzyce tradycyjnej, etnicznej, folk i world music; jednego z najważniejszych tego typu przedsięwzięć w Polsce i Europie.

kameralne-lato-startuje-w-radomiu-juz-po-raz-siedemnasty

KAMERALNE LATO startuje w Radomiu już po raz siedemnasty!

W dniach 7-13 lipca odbędzie się 17. edycja Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. Organizatorzy ze Stowarzyszenia FILMFORUM zapraszają na w pełni darmowe pokazy filmów konkursowych, seanse plenerowe, pokazy specjalne, wydarzenia towarzyszące oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie też nowości dla radomskiej publiczności.

maria-pininskaberes-wystawa-w-pawilonie-czterech-kopul

"Maria Pinińska-Bereś" - wystawa w Pawilonie Czterech Kopuł

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej
Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu
Maria Pinińska-Bereś
7 lipca – 13 października 2024
Pierwsza od ponad dwudziestu lat wielka monograficzna wystawa słynnej artystki współczesnej. Maria Pinińska-Bereś (1931–1999) uznawana jest za jedną z najbardziej wyjątkowych postaci polskiej sztuki XX w. Jej twórczość eksplorowała sferę kobiecości i kobiecego erotyzmu, ich społeczno-polityczne uwikłania, a także relacje ze światem natury. Na wystawie pokazany zostanie szeroki wybór prac powstałych od lat 50. do końca minionego stulecia, w tym najważniejsze rzeźby i performanse. W Pawilonie Czterech Kopuł to już kolejna retrospektywna ekspozycja, której bohaterką jest znakomita polska artystka.

POLECAMY NA VOD

Informacje kulturalne, 10.07.2024

Informacje kulturalne, 03.07.2024

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE