Patronaty TVP Kultura

selfbodybook-warsztaty-dla-doroslych

SELF-BODY-BOOK – warsztaty dla dorosłych

Komunikacja niewerbalna w kontekście relacji z samym sobą – to myśl przewodnia czwartych, ostatnich warsztatów z cyklu SELF-BODY-BOOK, prowadzonych przez Magdalenę Dziedziak-Wawro, psychologa, coacha, specjalistkę ds. zarządzania zasobami ludzkimi.

ii-kongres-tanca

II Kongres Tańca

Już jutro rozpocznie się II Kongres Tańca, najważniejsze wydarzenie taneczne organizowane w tym roku przez Instytut Muzyki i Tańca.

classix-online

ClassiX Online

Pierwsza połowa roku obfitowała w niespodzianki, niekoniecznie miłe. Marcowa edycja Festiwalu ClassiX w Brodnicy została odwołana, a losy wydarzenia stanęły pod znakiem zapytania. Z jednej strony dostaliśmy wszyscy czas na zatrzymanie się i skonfrontowanie się z samym sobą zamkniętym w czterech ścianach, z drugiej zaś strony trzeba było znaleźć sposób na kontynuowanie działalności kulturalnej, by nie zaprzepaścić pracy, która została już wykonana.

9-edycja-fonomo-music-film-festival-w-bydgoszczy

9 edycja Fonomo Music & Film Festival w Bydgoszczy

Odbywającą się w dniach 14-17 października, 9. edycję bydgoskiego festiwalu Fonomo zdominują lokalni wykonawcy, którzy przygotowali specjalne koncerty z udziałem artystów wizualnych i VJów. Nie zabraknie także przeglądu dokumentów filmowych pokazujących całe spektrum związków muzyki i filmu.

festiwal-jazz-juniors-2020

Festiwal Jazz Juniors 2020

Solidarnie z polskimi muzykami

Tegoroczna edycja Festiwalu Jazz Juniors będzie wyjątkowa. Miedzy 1 a 4 października w Krakowie wystąpią wyłącznie polscy muzycy. Co więcej, nie będą to konkretne zespoły, ale wybrane grupy muzyków, którzy w tych konstelacjach spotkają się w dniu występu po raz pierwszy.

Aktem solidarności i wsparcia dla rodzimych twórców jest decyzja dyrektora artystycznego Adama Pierończyka i organizatorów Jazz Juniors, by to właśnie im dedykować tegoroczną edycję festiwalu. Jak co roku, czterodniowe święto jazzu w Krakowie otworzą przesłuchania konkursowe – 1 października – których kontynuacją będą koncertowe wieczory. Ty razem nie usłyszymy znanych nam zespołów, ale zupełnie nowe składy.

debiutancki-album-duetu-wasiucionekmichalik-w-wytworni-dux

Debiutancki album duetu Wasiucionek/Michalik w wytwórni DUX

Choć na polskie estrady wkroczyły wspólnie 6 lat temu, 25 września 2020 roku do katalogu wytwórni DUX trafia ich debiutancka płyta. Skrzypaczka Małgorzata Wasiucionek i pianistka Sylwia Michalik oddają w ręce słuchaczy album Enescu / Prokofiev / Szymanowski.

swiatowe-kino-w-olsztynie-7-edycja-wama-film-festival

Światowe Kino w Olsztynie. 7 edycja WAMA Film Festival

Filmy nagradzane na Berlinale, w Wenecji i Karlowych Warach.
Konkurs filmów krótkometrażowych polskich twórców i międzynarodowe warsztaty filmowe, to tylko część programu 7. edycji WAMA Film Festival.

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE