Patronaty TVP Kultura

skarby-polskiej-kultury-narodowej-werdykt-jury-gala

SKARBY POLSKIEJ KULTURY NARODOWEJ – WERDYKT JURY , GALA

Wreszcie się stało - po przeszło roku. Z powodu pandemii przesuwaliśmy wszystkie terminy konkursowe, ale w końcu się udało.

9-az-festiwal

9. AŻ Festiwal

Artystyczny róg obfitości

Opera, musical, spektakl taneczny. Dzieła dawne i współczesne, gatunki orkiestrowe i kameralne, muzyka poważna i tradycyjna. Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na kulturalne podsumowanie działalności jej pedagogów i studentów oraz wieczory z zaproszonymi gośćmi,
czyli dziewiątą odsłonę AŻ Festiwalu.

wystawa-ukryte-oblicze-gaon-z-wilna

Wystawa „Ukryte oblicze. Gaon z Wilna”

„Ukryte oblicze. Gaon z Wilna” to nowa wystawa czasowa w Żydowskim Instytucie Historycznym im. Emanuela Ringelbluma, poświęcona jednemu z najwybitniejszych żydowskich uczonych, zwanemu Gaonem, czyli Geniuszem. Ekspozycja będzie okazją do przybliżenia szerszej publiczności duchowości judaizmu oraz historii, obecności i wpływu mniejszości żydowskiej na kulturę Rzeczypospolitej. Otwarcie wystawy dla publiczności już 22 października 2021 roku na ul. Tłomackie 3/5 w Warszawie.

75-lat-pwm-wielkie-spotkania-juz-za-nami

75 lat PWM: „Wielkie spotkania” już za nami

To było wielkie spotkanie dawnego z nowym, przeszłości z teraźniejszością, a przede wszystkim melomanów ze znakomitą muzyką na żywo. Za nami jubileuszowy koncert Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, którym Oficyna świętowała 75 lat działalności.

w-lodzi-trwa-xxvii-miedzynarodowy-festiwal-sztuk-przyjemnych-i-nieprzyjemnych

W Łodzi trwa XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

„3SIOSTRY” w reżyserii Luka Percevala, „Klątwa rodziny Kennedych” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina i „Pacjent 0” Wojtka Ziemilskiego – to kolejne spektakle, które będzie można obejrzeć w najbliższych dniach na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.
Wielkie święto teatru trwa w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

jego-portret

„Jego Portret”

Koncert „JEGO PORTRET” to uhonorowanie dorobku artystycznego Włodzimierza Nahornego, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków
i kompozytorów. To hołd złożony przez wybitnych twórców i muzyków dla nestora polskiej sceny muzycznej w jego 80. urodziny.
Koncert odbędzie się 07 Listopada 2021r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

europejski-festiwal-teatru-w-wiezieniu-graniceborders-2021

Europejski Festiwal Teatru w Więzieniu – Granice/Borders 2021

Europejski Festiwal Teatru w Więzieniu – Granice/Borders 2021 jest organizowany przez Fundację Jubilo w ramach Projektu Freeway.
Odbędzie się we Wrocławiu w dniach 28-31.10.2021r.

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE