jos-torres-sinfonia-iuventus-tradycyjna-muzyka-kubanska-symfonicznie

JOSÉ TORRES & SINFONIA IUVENTUS / Tradycyjna muzyka kubańska symfonicznie

Zapraszamy na koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa i grupy Havana Dreams, której założycielem jest wspaniały muzyk, perkusista, kompozytor i aranżer José Torres. Dyrygentem będzie południowoamerykański muzyk, od młodości związany z Polską, pochodzący z Boliwii Ruben Silva.

Program José Torres & Havana Dreams Symfonicznie składa się z popularnych kompozycji wybitnych artystów z największej wyspy na Morzu Karaibskim – Kuby. Koncept zrodził się z tęsknoty José Torresa do ojczystego kraju, do muzyki i mieszkańców Kuby oraz rodziny, którą przyszło autorowi pożegnać, gdy emigrował do Europy.

Tradycyjne utwory ze „złotych czasów” muzyki kubańskiej przypominają szczególnie ważną jej rolę na wyspie, także społeczną. Przeważają te o miłości, jak Como fue (Beny More), Quiéreme mucho (Gonzalo Roig), Aquellos ojos verdes (Adolfo Utrera i Nilo Menendez) czy nowsza kompozycja Mi primer amor (Mayito Rivera), ale usłyszymy także utwory obyczajowe, jak Me voy pal Pueblo (Marcelino Guerra), El manisero (Moises Simons).
W programie pojawia się również charakterystyczny dla kultury kubańskiej folklor afroamerykański, np. w utworze Drume negrita (Eliseo Grenet).

15 stycznia 2022, godz. 19.00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie

JOSÉ TORRES & SINFONIA IUVENTUS / Tradycyjna muzyka kubańska symfonicznie

JOSÉ TORRES & SINFONIA IUVENTUS / Tradycyjna muzyka kubańska symfonicznie

Więcej na sinfoniaiuventus.pl

VOD

Informacje kulturalne, 11.08.2022

Informacje kulturalne, 10.08.2022


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE