portret-choreograficzny-paulina-swiecanska

PORTRET CHOREOGRAFICZNY – PAULINA ŚWIĘCAŃSKA

23 września o godz. 19:00 na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury swój choreograficzny portret zaprezentuje Paulina Święcańska – choreografka, performerka, animatorka kultury, prezes Fundacji Artystycznej PERFORM oraz firmy Art of Living.

Gościem czwartkowego wieczoru 23 września o godz. 19.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury będzie Paulina Święcańska – choreografka, performerka, animatorka kultury, która zaprasza do performatywnej i subiektywnej rekonstrukcji swojej 20-letniej pracy artystycznej na scenach, salach tanecznych, warsztatowych, przestrzeniach miejskich i plenerach.

„Moją pierwszą profesjonalną choreografię zaprezentowałam szerokiej publiczności 20 lat temu. Natomiast Fundację Artystyczną PERFORM, poprzez którą realizuję autorskie projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne, założyłam 10 lat temu. W tym roku zatem przypada podwójny jubileusz mojej pracy – twórczej ale również edukacyjnej. Jako choreografka nigdy nie oddzielałam tych dwóch światów, wręcz przeciwnie, pracowałam na styku sztuki i edukacji, zapraszając do współpracy zarówno zawodowych twórców, jak również amatorów, pasjonatów tańca, młodzież czy osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi. Tworzę prace mocno osadzone i zaangażowane społecznie, czerpiąc inspiracje przede wszystkim z historii i doświadczeń osób, z którymi pracuję, przepuszczając je przez swój pryzmat wrażliwości artystycznej” – mówi Paulina Święcańska.

PAULINA ŚWIĘCAŃSKA
Choreografka, performerka, animatorka kultury, prezes Fundacji Artystycznej PERFORM oraz firmy Art of Living. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia na Wydziale Rytmiki, Uniwersytetu Zielonogórskiego, studiów I stopnia na kierunku Animacja Kultury i Sportu. Pedagog, Instruktor Tańca Współczesnego uznany przez Narodowe Centrum Kultury. Absolwentka Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie, studia II stopnia na kierunku Kulturoznawstwo oraz Kinetografii R. Labana w Instytucie Choreologii w Poznaniu. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Menadżer Kultury oraz Uniwersytetu Łódzkiego – Produkcja teatralna. Obecnie studiuje Zarządzanie projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Certyfikowany instruktor animal flow i pilates. Indywidualnie pracuje również z oddechem i świadomością ciała. Doświadczenie i praktykę zawodową zdobywała również na międzynarodowych festiwalach i coachingach w całej Europie, a także w Izraelu, Brazylii, Indiach, Rosji, Turcji, Australii, Indonezji, USA i Japonii. Jako choreografka do tej pory stworzyła ponad 30 choreografii i projektów edukacyjnych, m.in. Motyle 2046, Doskonała para, Surogaci, ENEMY, EXIT, które były pokazywane m.in na polskich i na zagranicznych festiwalach. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie współtworzy Fundację Artystyczną PERFORM.

PORTRET CHOREOGRAFICZNY – PAULINA ŚWIĘCAŃSKA

PORTRET CHOREOGRAFICZNY – PAULINA ŚWIĘCAŃSKA

Projekt Portret choreograficzny poświęcony jest prezentacji współczesnych choreografów polskich i przybliżeniu ich sylwetek szerszemu odbiorcy. Każdy z zaproszonych artystów, reprezentujących różnorodne formy i techniki tańca, sam decyduje, w jakiej formie zechce zaprezentować swój portret na scenie. Każde wydarzenie jest premierą i każde jest niepowtarzalne.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE