ferie-po-krolewsku-online-w-rezydencjach-krolewskich

Ferie po królewsku online w Rezydencjach Królewskich

Pięć spacerów po muzeach, dziesięć królewskich bajek, warsztaty muzyczne Piotra Rubika oraz webinaria, filmy, warsztaty i konkursy, to część materiałów, która już została opublikowana na stronach Rezydencji Królewskich oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, po pierwszym tygodniu Ferii po królewsku online w Rezydencjach Królewskich.

Od początku ferii, codziennie rano Ida Nowakowska zabierała młodych widzów na wirtualne spacery z cyklu Muzeum oczami dziecka. Uczestnicy mogli już zwiedzić pięć Rezydencji: Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Okręgowe na Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Muzeum Narodowe na Zamku w Lublinie. Kolejne Rezydencje czekają na e-zwiedzających w drugim tygodniu ferii.

Wieczorową porą, na dobranoc, czekały na dzieci polskie baśnie i legendy. W serii Królewskie bajki - Joanna Moro przeczytała dzieciom, z warszawskich legend - Syrenkę, z lubelskiego Zamku - Legendę o czarciej łapie i Legendę o pożarach miasta Lublina, a z Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich - Bajki Ignacego Krasickiego. Agata Załęcka zaprosiła dzieci do Wieliczki na Legendę o cudownym pierścieniu, a na sandomierski Zamek na legendy o Henryku Sandomierskim i pięknej Judycie oraz o Lipie św. Jacka, natomiast do Muzeum Łazienki Królewskie na Legendę o Złotej Kaczce.

W niedzielne przedpołudnie Opowieść o Janku Kominiarczyku i o dymiącym piecu króla Stasia przeczytała, z Zamku Królewskiego w Warszawie, Pani Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP.

Z drugim tygodniem ferii rozpoczął się nowy cykl spotkań - Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich. Codziennie o godzinie 10.00 Piotr Rubik zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty wokalne, które zakończy przygotowanie wspólnego królewskiego teledysku do piosenki „Niech mówią, że to nie miłość”. Filmy z nagraniem piosenki można przesyłać już dziś na adres: feriepokrolewsku@zamek-krolewski.pl, zgodnie z Regulaminem opublikowanym na stronie www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/aktualnosci/ferie-po-krolewsku. 

#feriepokrólewsku - znajdź nas na Instagram, YouTube, Tik tok – na najstarszych uczniów czekają polscy youtuberzy i infuenserzy, w tym Karolina Żebrowska, Amelia Zalewska, Kinga Sawczuk, GlamClaudia i Sheo, którzy zabiorą ich na Zamkowe trendy na swoich kanałach.

Tańce, przedstawienia, malowanie, majsterkowanie, filmy i webinaria – różnorodne aktywności czekają w programach indywidualnych przygotowanych przez każdą z Rezydencji, na ich stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Akcja zakończy się w niedzielę 17 stycznia publikacjami z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Znajdź nas: #feriepokrolewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!
Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!


#FeriePoKrólewsku, #feriepokrólewsku

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
www.gov.pl/web/kultura/ferie-po-krolewsku-online-w-siedmiu-rezydencjach-krolewskich 

Zamek Królewski w Warszawie: www.zamek-krolewski.pl 
Zamek Królewski na Wawelu: wawel.krakow.pl 
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie: www.wilanow-palac.pl
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie: www.lazienki-krolewskie.pl/pl 
Muzeum Zamkowe w Malborku: zamek.malbork.pl 
Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu: www.zamek-sandomierz.pl 
Muzeum Narodowym w Lublinie: www.mnwl.pl/Aktualnosci-5-20-20-44-173.html
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka: muzeum.wieliczka.pl

Ferie po królewsku, mat. prasowe

Ferie po królewsku, mat. prasowe

Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 8 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Muzeum Narodowe w Lublinie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP ABC i Polskie Radio S.A.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE