kameralne-lato-startuje-w-radomiu-juz-po-raz-siedemnasty

KAMERALNE LATO startuje w Radomiu już po raz siedemnasty!

W dniach 7-13 lipca odbędzie się 17. edycja Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. Organizatorzy ze Stowarzyszenia FILMFORUM zapraszają na w pełni darmowe pokazy filmów konkursowych, seanse plenerowe, pokazy specjalne, wydarzenia towarzyszące oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie też nowości dla radomskiej publiczności.

W programie KAMERALNEGO LATA na otwarcie zaplanowano seans w kinie samochodowym, co stanowi już tradycję imprezy. Kolejne dni będą okazją do obejrzenia filmów konkursowych oraz wzięcia udziału w pokazach plenerowych. W tym roku, poza Konkursem Filmów Odrzutowych HYDE PARK, pojawi się zupełnie nowy - Ogólnopolski Konkurs Filmów Młodzieżowych WYSOKIE LOTY, w ramach którego będzie można zobaczyć dzieła twórców poniżej 20. roku życia. Natomiast w ramach cyklu NIEBO NAD RADOMIEM po raz pierwszy zaprezentowane zostaną kultowe polskie produkcje, a projekcie uświetnią spotkania z twórcami wyświetlanych filmów.

KAMERALNE LATO to jednak nie tylko filmy, ale także rozbudowane sekcje edukacyjna i branżowa. W ramach 17. edycji odbędzie się aż 5 cykli warsztatowych – lokalnych i międzynarodowych – zarówno dla młodzieży rozpoczynającej swoją przygodę z kinem, jak i dla młodych profesjonalistów. Organizatorzy nie zapominają też o najmłodszych kinomanach. Dla nich przygotowano spotkania filmowe pod nazwą KAMERALNE LATO DZIECIOM.

17. edycja Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO

17. edycja Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO

FREEDOM Film Festival – kino wolności w Radomiu

Organizowany po raz trzeci FREEDOM Film Festival to od 2024 roku w pełni niezależna impreza, w ramach której zostanie pokazanych prawie 50 filmów dotykających tematyki wolności na rozmaite sposoby. Ogólnopolski i Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych, podobnie jak pokazy specjalne z udziałem gości, będą okazją do zapoznania się z młodym polskim kinem i jego twórcami. Całość zwieńczy uroczysta gala zamknięcia, podczas której przyznane zostaną Złoty i Platynowy Łucznik, wyróżnienia oraz nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego.

Szczegółowe programy obydwu wydarzeń będą dostępne w pierwszym tygodniu lipca na stronach www.kameralnelato.pl oraz www.freedomfilmfestival.pl

VOD

Informacje kulturalne, 10.07.2024

Informacje kulturalne, 03.07.2024


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE