wiosna-2023-w-tvp-kultura

Wiosna 2023 w TVP Kultura

Wiosną na antenie TVP Kultura pojawią się inspirujące nowości - „Eureka biblioteka!”, „Mazurki nad Wisłą”, monodram „Wiera Gran” i teatralne pasmo familijne. Nie zabraknie długo wyczekiwanych premier, w tym konkurs „Młody Tancerz Roku”, programów „Wędrowiec Polski” oraz „Res Poloniae – O Polsce z oddali”. Zaprezentujemy to, co w Polsce i Polakach wyjątkowe.

W TVP Kultura z okazji Roku Aleksandra Fredry, na afiszu znajdą się cenione spektakle, m.in. „Śluby panieńskie” w reżyserii Jana Englerta, a także „Damy i Huzary” Olgi Lipińskiej oraz „Zemsta” w interpretacji Redbada Klynstry-Komarnickiego. W nowym cyklu reportaży „Mazurki nad Wisłą” poszukamy inspiracji u ludzi związanych z regionem Mazowsza, jego tradycjami muzycznymi, artystycznymi i rzemieślniczymi. W programie „Eureka biblioteka” zajrzymy do polskich bibliotek, które w ciągu ostatnich lat zmieniły się w nowoczesne miejsca tętniące życiem. Zobaczymy też nowe odcinki programu „Wędrowiec Polski”, w którym Krzysztof Koehler podąży śladem zabytków Warmii, złoży wizytę w zachwycających pałacach i uzdrowiskach Kotliny Kłodzkiej, zanurzy się w Roztoczu, i nie tylko. W cyklu „Res Poloniae – O Polsce z oddali” Jolanta Rzegocka spojrzy na Polskę z perspektywy Estonii i Łotwy. Natomiast od maja towarzyszyć będziemy uczestnikom konkursu „Młody Tancerz Roku”, a cały sezon uatrakcyjni duża dawka dobrego kina. W repertuarze m.in.: „Gra pozorów” Neila Jordana, oscarowy „Łowca jeleni” w reżyserii Michaela Cimino, głośny melodramat Bille Augusta „Dom dusz”, a także dramat kryminalny w reżyserii nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem Jeana-Luca Godarda – „Do utraty tchu” z Jean-Paulem Belmondo, jednym z największych amantów kina w roli głównej.
Dzięki codziennym „Informacjom kulturalnym” będziemy na bieżąco z repertuarem premier teatralnych, filmowych, koncertów, festiwali i wystaw.

VOD

Informacje kulturalne, 10.07.2024

Informacje kulturalne, 03.07.2024


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE