programy-telewizji-polskiej-na-mux3-od-polowy-grudnia-w-nowym-standardzie-nadawania-dvbt2hevc

Programy Telewizji Polskiej na MUX-3 od połowy grudnia w nowym standardzie nadawania DVB-T2/HEVC.

W połowie grudnia zmieni się standard nadawania programów dostępnych na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Zmiana technologii nadawania umożliwi widzom odbieranie kanałów TVP w lepszej jakości – TVP Historia i TVP3 przejdą na standard HD. Przełączenie odbędzie się w dwóch etapach i będzie poprzedzone ogólnopolską kampanią informacyjną.

Pierwszy etap przełączeń na nowy standard nastąpi w nocy z 14 na 15 grudnia i obejmie zachodnią część Polski, tj.: województwo zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie i śląskie. We wschodniej części Polski, tj. w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim, przełączenie będzie miało miejsce w nocy z 18 na 19 grudnia.

Zmiana standardu nadawania poprzedzona zostanie przygotowaną przez TVP kampanią informacyjną. W oparciu o dostępne dane Nielsen Audience Measurement szacujemy, iż obecnie jeszcze około 200 tysięcy gospodarstw ma odbiorniki działające tylko w starszym standardzie. Celem kampanii będzie dotarcie do tych wszystkich widzów z informacją o potrzebie wymiany sprzętu do połowy grudnia. Jednocześnie poinformujemy widzów korzystających już z nowszych odbiorników o konieczności dokonania aktualizacji listy programów, w sytuacji gdy nie dokona się ona automatycznie.

W dniach 15 i 19 grudnia zmienia się sposób naziemnego nadawania TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP 3, TVP Historia. Dalszy odbiór tych programów będzie możliwy po przestrojeniu telewizora lub dokupieniu dekodera telewizji naziemnej. Wymiana urządzenia odbiorczego na spełniające standard DVB-T2/HEVC umożliwi dostęp do całej oferty programowej bezpłatnej telewizji naziemnej obejmującej blisko czterdzieści programów telewizyjnych, w tym kilkanaście programów Telewizji Polskiej. Z kolei widzowie, którzy już dzisiaj odbierają programy telewizyjne w nowym standardzie np. TVP ABC, TVP Kultura, TVP Kobieta, TVP Dokument czy TVP Nauka, będą musieli jedynie przestroić swoje odbiorniki i zaktualizować listę kanałów.

W celu zapewnienia tym widzom dodatkowego czasu na dostrojenie odbiorników, TVP będzie realizowała równoległą emisję wybranych programów zarówno na MUX-3, jak i na MUX-6. Będzie to dotyczyło:

  • TVP1, TVP2, TVP Info w okresie od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r.
  • TVP ABC i TVP Kultura w okresie od 19 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r.


VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE