koncert-wlodzimierza-nahornego-muzyka-jest-wszystkim

Koncert Włodzimierza Nahornego / Muzyka jest wszystkim

Jazz sam mnie wybrał, a ja się po prostu zgodziłem – powiedział w jednym z wywiadów Włodzimierz Nahorny – „Chopin jazzu” w Polsce.

Na jego muzyce wychowało się kilka pokoleń. Gra najlepszy jazz, jest też twórcą popularnych utworów, których siłą jest najwyższy poziom artystyczny.
15 grudnia w Katowicach odbędzie się koncert „Jego Portret”, który jest kontynuacją obchodów jubileuszowych nestora polskiej muzyki.

Dorobek artystyczny Włodzimierza Nahornego to uznane przeboje i doceniane przez krytyków kompozycje. Podczas koncertu zabrzmią one w nowych aranżacjach, w wykonaniu wybitnych artystów: Stanisława Soyki, Magdy Umer, Anny Serafińskiej, Nuli Stankiewicz, Janusza Szroma.

Wokalistom akompaniować będą muzycy: Cezary Konrad – perkusja, Mariusz “Fazi” Mielczarek – saksofon, Paweł Pańta – kontrabas, Janusz Strobel – gitara oraz oczywiście – Włodzimierz Nahorny na fortepianie.

„Jej portret”, „Czas rozpalić piec”, „Ona chodzi tak prześlicznie”, „Bliskość ciszy”, „Tutaj mieszkam”, „Pytam zimowych gwiazd”, „Kobiety których nie ma”
to utwory, których z pewnością nie zabraknie podczas koncertu.

Włodzimierz Nahorny zapytany czym jest dla niego muzyka, odpowiada:
„Nie mogę sobie wyobrazić życia bez muzyki - pomimo mojego wieku”.
Dla wielu z nas nie do wyobrażenia jest scena muzyczna bez utworów Nahornego, które są z nami od dekad.

Koncert „Jego Portret” to będzie wyjątkowy wieczór dla artystów, ale też publiczności zgromadzonej w wyjątkowym scenerii i z doskonałą akustyką nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Koncert Włodzimierza Nahornego

Koncert Włodzimierza Nahornego

Organizatorem koncertu jest Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń, we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i Dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

VOD

Informacje kulturalne, 07.12.2022

Informacje kulturalne, 06.12.2022


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE