wystawa-konkursowa-nowy-obraz-nowe-spojrzenie-2021

Wystawa konkursowa Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2021

Zapraszamy na wystawę konkursową Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2021 organizowaną przez UAP i prezentującą najnowsze polskie malarstwo.
Na wystawie zobaczymy prace 15 młodych artystek i artystów.

10. edycja wystawy konkursowej Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2021 jest ogólnopolskim wydarzeniem skierowanym do studentów oraz absolwentów Malarstwa publicznych uczelni i instytutów artystycznych.

Na drodze zgłoszeń Komisja złożona z przedstawicieli świata sztuki wyłania finalistów, których prace następnie są prezentowane na specjalnej zbiorowej wystawie, która staje się przeglądem tendencji w młodym polskim malarstwie. Wystawa jest więc doskonałą okazją, aby przyjrzeć się rozmaitym strategiom i postawom artystycznym wobec obrazu, medium i tradycji. Jest to też możliwość konfrontacji młodych artystów – nierzadko debiutantów – zarówno z krytyką artystyczną, jak i publicznością. Konkurs staje się też pretekstem do rozmów i dyskusji o malarstwie i miejscu, jakie zajmuje w dzisiejszym polu sztuki.

Organizatorem konkursu i wystawy Nowy Obraz Nowe / Spojrzenie jest Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.
Laureatów Nagrody Artystycznej UAP poznamy 21 maja b.r.

Stara Papiernia UAP
ul. Szyperska 8
23.04 - 23.05.2021

Wystawa konkursowa Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2021

Wystawa konkursowa Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2021

 http://nowyobraz.uap.edu.pl/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE