script-fiesta-95

Script Fiesta 9,5

22 kwietnia na platformie Think Film rozpocznie się Script Fiesta 9½! Wszystkie propozycje programowe będą dostępne online i całkowicie bezpłatnie. Organizatorzy przygotowali aż 25 wydarzeń, które uchylą rąbka tajemnicy do wielowymiarowego świata scenariopisarstwa! Na uczestników czekają premiery wcześniej zarejestrowanych dyskusji, wykładów i warsztatów, spotkania na żywo, projekcje filmowe i aż 35 gości! Gratką dla festiwalowiczów będzie case study poświęcone “kRAJowi” czyli pierwszej pełnometrażowej produkcji Warszawskiej Szkoły Filmowej, która oczekuje na swoją kinową premierę. W spotkaniu wezmą udział wszyscy reżyserzy i scenarzyści, którzy zaangażowani byli w produkcję tj. Maciej Ślesicki, Veronica Andersson, Mateusz Motyka i Filip Hillesland oraz Marcin Adamczak – dystrybutor filmu, Velvet Spoon.

Poznaj swój kRAJ czyli, jak powstały dzikie historie o Polakach.
Za realizację filmu odpowiadają założyciel i kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki oraz absolwenci szkoły Veronica Andersson, Mateusz Motyka i Filip Hillesland. Podczas tegorocznej Script Fiesty twórcy filmu opowiedzą o wyzwaniach tworzenia scenariusza filmu nowelowego i przeanalizują, w jaki sposób zapisy scenariusza przeniosły się na efekt ekranowy. „kRAJ” to film złożony z sześciu komediodramatów, które z przymrużeniem oka pokazują współczesną Polskę. Każdy z nich sprawdzi się jako oddzielna historia, razem stanowią spójną całość. Wszystkie bazują na z pozoru prozaicznych sytuacjach, które przybierają przewrotny obrót, doprowadzając bohaterów na skraj wytrzymałości. “Z tego filmu bije energia, młodość, odwaga. Historie tworzą zmienny koktajl różnych nastrojów, atmosfer, które są świetnie zorkiestrowane” – podkreśla Marcin Adamczak (Velvet Spoon, dystrybutor filmu).

Twórcy przygotowali historię pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji i czarnego humoru, która wywoła zdumienie i przerażenie, przeplatane salwami śmiechu.
“Najbardziej rozmyślaliśmy o tym, jak to zrobić, aby te wszystkie historie, które na początku były publicystyczne zamieniły się w opowieści o pełnokrwistych bohaterach. To, co było dla nas ważne, to to, abyśmy czuli, że nas to razem bawi. Wielu ze scen nie było do tej pory w polskim kinie. Również w tym sensie film jest niezwykle świeży. Choć tytuł jest publicystyczny, to nie zrobiliśmy filmu o Polsce, a o Polakach tj. o tym, co w swoich głowach mamy i jak się nam w tym głowach gotuje. Chciałem napisać dzikie historie, a z drugiej strony chciałem, aby one bardzo trzymały się ziemi. W rezultacie każda z historii podszyta jest prawdziwymi emocjami, namiętnościami. Właściwie jest to film o mrocznych marzeniach Polaków” – opowiada Maciej Ślesicki.

Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej zaangażowali się w realizację projektu na wszystkich polach i etapach produkcji. Pod opieką doświadczonych koordynatorów Macieja Ślesickiego, Andrzeja Wolfa, Marka Brodzkiego i Zbigniewa Nicińskiego, razem z profesjonalistami z branży filmowej, stworzyli obraz będący głosem, który łączy pokolenia w debacie nad współczesną Polską. Na case study poświęcone “kRAJowi” organizatorzy zapraszają w sobotę 24 kwietnia o godzinie 17:00.

Święto scenarzystów w Twoim domu – informacje praktyczne
Organizatorzy Script Fiesty 9½ przygotowali bogaty program skierowany zarówno do doświadczonych scenarzystów, jak i tych, którzy są na początku swojej drogi w branży. Festiwal będzie umożliwiał bezpłatne wzięcie udziału we wszystkich wydarzeniach. Wirtualnym centrum festiwalowym stanie się od 22 kwietnia platforma Think Film.
Jak wziąć udział w festiwalu?

Wyjątkowa formuła Script Fiesta 9½ sprawia, że program oparty jest na trzech formach wydarzeń. Pierwszą z nich są premiery wcześniej wyprodukowanych wydarzeń z udziałem gości, które będzie można oglądać od godziny wskazanej w harmonogramie festiwalu przez wszystkie festiwalowe dni i o dowolnej porze. Drugą formą są wydarzenia na żywo. Transmisje ze spotkań oznaczonych w ten sposób będzie można oglądać zarówno na Think Film, jak i na Facebooku Script Fiesty, gdzie za pomocą komentarzy będzie można kierować pytania do gości. Trzecią kategorią wydarzeń są projekcje filmowe. Te będą dostępne tylko we wskazanym w harmonogramie przedziale godzinowym. Wcześniejszej rejestracji na seans wymaga jedynie pokaz “Niepamięci”, który będzie poprzedzał spotkanie z twórcami filmu tj. Christosem Nikou i Stavrosem Raptisem. Specjalny formularz rejestracyjny zostanie uruchomiony na platformie Think Film pierwszego dnia festiwalu tj. 22 kwietnia o godzinie 11:00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decydować będzie w tym przypadku kolejność zgłoszeń. Uczestnicy zarejestrowani na seans otrzymają login i hasło, które umożliwią dostęp do filmu we wskazanym w harmonogramie bloku godzinowym. Wszystkie inne wydarzenia festiwalu będą dostępne dla każdego uczestnika bez konieczności rejestracji i logowania się.
Wystarczy 22 kwietnia wejść do wirtualnego centrum festiwalowego pod adresem: https://thinkfilm.pl.

Poznaj swój kRAJ! Już w czwartek rusza Script Fiesta 9½. Święto scenarzystów w Twoim domu!

Poznaj swój kRAJ! Już w czwartek rusza Script Fiesta 9½. Święto scenarzystów w Twoim domu!

Zachęcamy także do skorzystania ze specjalnej promocji przygotowanej przez Wydawnictwo Dialog. Uczestnicy festiwalu mogą skorzystać ze zniżki 10% na wszystkie pakiety z serii “Biblioteka Warszawskiej Szkoły Filmowej”, które dostępne są pod linkiem: wydawnictwodialog.pl/script-fiesta-2021,184,0.html. Aby skorzystać z oferty, wystarczy podczas składania zamówienia podać kod: SCI1B229. Promocja obowiązuje od 22 do 24 kwietnia 2021 r.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE