pandemia-i-co-dalej

PANDEMIA I CO DALEJ?

Specjaliści do spraw klimatu wypowiadają się o nadchodzących kryzysach

Jakie są fakty na temat zmian klimatu w dobie dezinformacji? Czy pandemia wpływa na postępujący kryzys klimatyczny? Z jakimi emocjami i lękami mierzymy się dzisiaj? Co dzieje się na Arktyce? W ramach akcji Audioriver Goes Green i współpracy z oddolnym ruchem aktywistycznym Extinction Rebellion, w ostatnich dwóch tygodniach stycznia odbędą się panele dyskusyjne z naukowcami.
O stanie kryzysu klimatycznego oraz jego konsekwencjach w 2021, porozmawiają specjaliści z takich dziedzin, jak: chemia środowiskowa, polityka zrównoważonego rozwoju, psychologia, czy kulturoznawstwo.

Toniemy w informacjach z niesprawdzonych źródeł. Fake newsy towarzyszą nam każdego dnia, a masa komentarzy w Internecie jedynie utrudnia dostęp do wiedzy. W międzyczasie postępuje kryzys klimatyczny, o którym słyszymy nieustannie, ale tak naprawdę niewiele o nim wiemy. Od kilku miesięcy mierzymy się również ze światową pandemią, już dzisiaj zadając sobie pytania o jej konsekwencje. Wydarzenie zainicjowane wspólnie, przez festiwal Audioriver i ruch Extinction Rebellion, powstało w odpowiedzi na potrzebę uzyskania sprawdzonej wiedzy i podsumowania aktualnej kondycji naszej planety.

„Wierząc, że nieustannym źródłem wiedzy, jest zadawanie pytań, a rzetelne odpowiedzi przychodzą głównie ze strony naukowców i specjalistów w swoich dziedzinach, zapraszamy do wysłuchania czterech dyskusji, które pozwolą Wam odnaleźć się w aktualnej sytuacji” – piszą organizatorzy.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali: dr hab. inż. Zbigniew Karaczun (ekspert Koalicji Klimatycznej, profesor w Katedrze Ochrony Środowiska SGGW), dr Krystyna Kozioł (geografka i pracowniczka Katedry Chemii Analitycznej na Politechnice Gdańskiej), dr Magdalena Budziszewska (psycholożka i pracowniczka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego) oraz dr Weronika Parafionowicz (kulturoznawczyni i członkini Zakładu Historii Kultury IKP UW). Spotkania poprowadzą: Jagna Niedzielska (edukatorka, ambasadorka Audioriver Goes Green), Paweł Juszczuk (aktywista, biolog środowiskowy) oraz Błażej Miernikiewicz (aktywista).

Tematy i daty rozmów:

Stan klimatu w kontekście pandemii i nie tylko
Data: 18.01, 19:00
Gość: dr. hab inż. Zbigniew Karaczun
Prowadzenie: Jagna Niedzielska

Zmiany klimatu z perspektywy kulturoznawczyni
Data: 20.01, 19:00
Gość: dr Weronika Parafionowicz
Prowadzenie: Paweł Juszczuk

Lęki i emocje związane z katastrofą klimatyczną
Data: 25.01, 19:00
Gość: dr Magdalena Budziszewska
Prowadzenie: Jagna Niedzielska

Aktualny wpływ klimatu na Arktykę
Data: 27.01, 19:00
Gość: dr Krystyna Kozioł
Prowadzenie: Błażej Miernikiewicz

Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/443790733468872

Festiwal Audioriver:
www.facebook.com/audioriver

Extinction Rebellion:
www.facebook.com/XRPolska

Organizatorem wydarzenia jest Extinction Rebellion oraz festiwal Audioriver (Audioriver Goes Green – akcja wspierana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19)

AUDIORIVER FESTIVAL

AUDIORIVER FESTIVAL

Organizatorem festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku w dniach
23-25 lipca 2021 r. jest Fundacja Jest Akcja!


Partnerzy festiwalu: Miasto Płock, POKiS
Sponsorzy festiwalu: Tak To Robię, Lech, Vype

Bilety na festiwal można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/audioriver oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce: www.ebilet.pl/punkty-sprzedazy.

Audioriver to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce i zarazem wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. To tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie reprezentantów house'u, techno i drum & bassu, jak i światowe gwiazdy elektroniki ocierającej się o pop, rock czy hip-hop. Audioriver łączy wiele światów i wszyscy tutaj są równi. Gigant sceny jest tak samo ważny jak nieznany eksperymentator. Fan Audioriver jeżdżący do Płocka od lat, jest równie istotny jak początkujący słuchacz elektroniki. Organizatorzy wydarzenia i niezwykle pozytywna publiczność festiwalu witają z otwartymi ramionami wszystkich, którzy kochają dobrą muzykę i chcą zużyć dużo energii na wyrażaniu tego podczas koncertów, live-actów i setów DJ-skich.

Więcej na: www.audioriver.pl

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE