jubileuszowy-rock-w-sieci

Jubileuszowy ro(c)k w sieci

Rok 2020 jest wyjątkowym czasem w muzycznej drodze Krzysztofa Cugowskiego. Legendarny wokalista świętuje podwójnie: 50 – lecie pracy artystycznej oraz 70. urodziny. Z tej okazji wydał jubileuszowy album "50/70 Moje Najważniejsze" i rozpoczął trasę koncertową.

Świętować mu przyszło w czasie pandemii, więc tradycyjne spotkania ze słuchaczami postanowił zamienić na wirtualne.
Z tego powodu powstał wyjątkowy projekt, pod tytułem „Jubileuszowy ro(c)k w sieci”, który będzie okazją do spotkań z publicznością, wspomnień i zaprezentowania repertuaru, który dotąd na koncertach nie pojawiał się często.

Projekt obejmuje nagranie i emisję online dwóch wyjątkowych koncertów Krzysztofa Cugowskiego, stanowiących podsumowanie 50 – letniej działalności. Na repertuar każdego z nich złożą się specjalnie wyselekcjonowane utwory. Dobierając je, artysta kierował się również własnymi preferencjami, bo jak podkreśla, „najważniejsze to czuć radość na scenie i dzielić się nią z publicznością”.

4 lipca zaprosimy Państwa na pierwszy koncert, nagrany w wyjątkowym miejscu, w studiu im. Budki Suflera w Lublinie. Tuż obok, 50 lat temu, grupa 20–latków nagrywała swój pierwszy utwór, który jeszcze nie stał się przebojem, ale dał młodemu zespołowi siłę, żeby walczyć o swoje miejsce w historii polskiego rocka. Tak zaczynała się sceniczna droga Krzysztofa Cugowskiego i trwa do dzisiaj.

Wokaliście będzie towarzyszył Zespół Mistrzów złożony z wybitnych instrumentalistów, w składzie: Jacek Królik, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn oraz Tomasz Kałwak.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura w sieci”.

Jubileuszowy ro(c)k w sieci

Jubileuszowy ro(c)k w sieci

Koncert będzie można obejrzeć na oficjalnym profilu Krzysztofa Cugowskiego na Facebooku, oraz na kanale www.youtube.com/c/krzysztofcugowski_official

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE