wystawa-forma-kolor-kostium-zofia-de-ines-w-ramach-festiwalu-scena-w-budowie

Wystawa Forma – Kolor – Kostium. Zofia de Ines w ramach Festiwalu “Scena w Budowie”

Wernisaż: 16 LUT 2020 | godz. 18.00
Czynna do 22 MAR 2020 | w godz. 12.00 - 20.00 (od wtorku do niedzieli)
Galeria Wystaw Czasowych -1

Już od najbliższej niedzieli 16 lutego 2020 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie będzie można podziwiać wyjątkową wystawę „Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines” – wystawa w ramach trwającego IV Festiwalu Kostiumów i Scenografii „Scena w Budowie”.

Wystawa będzie ukazywać bogatą twórczości znakomitej polskiej scenografki i kostiumografki Zofii de Ines.
Wiodącymi motywami, tak dobrze widocznymi w dorobku artystki, są forma i kolor połączone z najważniejszym elementem – kostiumem.
Na wystawie - oprócz kontekstu biograficznego Zofii de Ines - zostaną zaprezentowane prace wybrane przez samą autorkę, pochodzące ze zbiorów teatrów znajdujących się na terenie całej Polski. Dodatkowo na ekspozycji będzie można podziwiać kostiumy „z epoki” oraz te z akcentem futurystycznym. Aranżację będą tworzyć także szkice projektów zrealizowanych przez Zofię de Ines oraz projekcje multimedialne. Autorka prac będzie gościnnie uczestniczyła w niedzielnym wernisażu wystawy.

Zapraszamy do Centrum Spotkania Kultur. Ekspozycję będzie można podziwiać w Galerii Wystaw Czasowych (poziom -1) w dniach 16 lutego - 22 marca br (od wtorku do niedzieli).

Wystawa Forma – Kolor – Kostium. Zofia de Ines w ramach Festiwalu “Scena w Budowie”

Wystawa Forma – Kolor – Kostium. Zofia de Ines w ramach Festiwalu “Scena w Budowie”

Bilety do nabycia w kasie CSK oraz na stronie: bilety.spotkaniakultur.com/ w cenie 7 zł (w każdą środę wstęp bezpłatny!).

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE