W lutym i marcu odbędzie się w Łodzi dwudziesta szósta edycja jednego z najstarszych festiwali teatralnych w kraju. Na sześć tygodni stanie się ona teatralną stolicą Polski i przestrzenią ważnych dyskusji o sztuce.
Ewa Pilawska, dyrektor artystyczny Festiwalu, jego tematem uczyniła w tym roku „Teatr”, zwracając uwagę, że jest on tak oczywisty, że przestaliśmy się nad nim zastanawiać, tracąc z oczu wiele istotny kwestii.
W programie tegorocznej edycji znalazło się jedenaście spektakli (osiemnaście przedstawień), które pozwolą widzom na konfrontację różnych estetyk oraz – często bardzo odległych od siebie – języków teatru. Krystian Lupa, Michał Siegoczyński, Ewelina Marciniak, Wojciech Malajkat, Adam Orzechowski i Kornél Mundruczó to tylko niektóre z nazwisk, których spektakle znalazły się w tegorocznym programie.
Łącznie do 21 marca widzowie będą mogli wziąć udział w przeszło trzydziestu wydarzeniach, bo oprócz spektakli Festiwal to także panel dyskusyjny, spotkania z twórcami, wystawa przygotowana przez Ewę Bloom-Kwiatkowską z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, instalacja artystyczna, interpretująca temat Festiwalu oraz koncert zespołu TRYP – jednej z czołowych grup alternatywnych w kraju.
Teatr Powszechny w Łodzi specjalnie na Festiwal przygotuje premierę „Jednorożca” Paco Bezerra, w reżyserii Adama Orzechowskiego.
8 lutego - 21 marca 2020 r.
Teatr Powszechny w Łodzi

8 lutego rozpoczyna się w Łodzi teatralne święto! Rusza XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.
Repertuar i szczegółowe informacje: https://powszechny.pl/pl/festiwal/