W obliczu kryzysu ekonomicznego i ekologicznego Papież Franciszek wezwał młodych przedsiębiorców i ekonomistów z całego świata do budowania nowej ekonomii. Na zaproszenie papieża odpowiedziało już ponad 2 tys. młodych liderów nowej ekonomii i społeczeństwa obywatelskiego z 45 krajów świata i najważniejsi współcześni ekonomiści.
W ten sposób powstała Ekonomia Franciszka – międzynarodowa sieć wydarzeń, której celem jest tworzenie produktywnych i praktycznych rozwiązań w duchu ekonomii, która opowiada się po stronie życia a nie zabijania, która łączy a nie wyklucza, chroni stworzenie a nie niszczy je.
Pierwsze w Polsce wydarzenie będące częścią programu Ekonomii Franciszka odbędzie się w Warszawie, 17 listopada, o godz 18.00 pod tytułem Ekonomia Franciszka: odpowiedź na kryzys klimatyczny? w gmachu Szkoły Głównej Handlowej
(al. Niepodległości 128, budynek C, róg Madalińskiego i Niepodległości)
Gośćmi specjalnymi będą:
• Siostra Profesor Alessandra Smerilli, siostra zakonna i profesor ekonomii politycznej. Pierwsza kobieta powołana do Papieskiej Komisji Państwa Watykańskiego, pełniącego w imieniu papieża władzę ustawodawczą.
• prof. Marek Rymsza, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP
• Prof. Luigino Bruni, doradca ekonomiczny Benedykta XVI, Dyrektor Naukowy programu Ekonomia Franciszka.
Moderacja: Rafał Woś, publicysta ekonomiczny związany m.in. z Tygodnikiem Powszechnym.
Finałem programu Ekonomia Franciszka będzie spotkanie w Asyżu 26 - 28 Marca 2020 z udziałem młodych przedsiębiorców, badaczy i działaczy społecznych z całego świata.
Debatę poprzedzą warsztaty wprowadzające w tematykę Ekonomii Franciszka, które odbędą się w godz. 14:30-17:30 w tym samym miejscu (Szkoła Główna Handlowa, al. Niepodległości 128, budynek C)

Warszawska debata “Ekonomia Franciszka”
Warsztaty są bezpłatne jednak obowiązują zapisy (kacper4.typeform.com/to/mSr4Lw_)