pojedynki-stulecia-tvp-kultura-na-ebu-creative-forum-2019

„Pojedynki stulecia” TVP Kultura na EBU Creative Forum 2019

Przygotowany przez TVP Kultura cykl „Pojedynki stulecia” został zakwalifikowany do prestiżowego programu EBU Creative Forum. Wydarzenie odbędzie się w rzymskim Pallazzo delle Esposizioni w dniach 24 – 25 września 2019 r.

Powstałe w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „Pojedynki stulecia” to format kulturalny będący uniwersalną platformą do porównywania odmiennych postaw i idei, lekko i z humorem podając kulturalne konfrontacje wagi ciężkiej oraz łącząc dynamiczny montaż z nowoczesną formą wizualną. To cykl, w którym ścierają się postawy dwóch bardzo różnych postaci historycznych. W każdym odcinku skonfrontowano pary czołowych twórców polskiej literatury i życia intelektualnego, a zaproszeni do udziału w programie historycy, kulturoznawcy, pisarze, reżyserzy, aktorzy i socjologowie próbowali ocenić ich postawy i twórczość ze współczesnej perspektywy. W pojedynkach zestawieni zostali m.in. Henryk Sienkiewicz i Stefan Żeromski, Tadeusz Dołęga-Mostowicz i Witold Gombrowicz, Marek Hłasko i Leopold Tyrmand, Władysław Reymont i Antoni Słonimski, Władysław Broniewski i Julian Tuwim, Melchior Wańkowicz i Miron Białoszewski, Zbigniew Herbert i Czesław Miłosz, Agnieszka Osiecka i Jacek Kaczmarski, Stefan Kisielewski i Ryszard Kapuściński, Wisława Szymborska i Janusz Szpotański. Wszystkie odcinki są dostępne na platformie VOD Telewizji Polskiej S.A.

Tegoroczna edycja EBU Creative Forum – renomowanego wydarzenia prezentującego najbardziej innowacyjne formaty telewizyjne – odbędzie się w rzymskim Pallazzo delle Esposizioni w dniach 24-25 września 2019 r. Oprócz cyklu TVP Kultura „Pojedynki stulecia”, jurorzy wyłonili także 17 produkcji z innych krajów, m.in. z Łotwy, Włoch, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, Irlandii, Danii, Belgii i Holandii.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE