bpolska-siec-tancastalking-paradiseb-lubelski-teatr-tanca

POLSKA SIEĆ TAŃCA/”Stalking Paradise” Lubelski Teatr Tańca

Koncepcja i choreografia: Külli Roosna, Kenneth Flak
Taniec: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń/ Lubelski Teatr Tańca, Aleksandra Łaba, Wojciech Łaba/ Pracownia Fizyczna
Muzyka i wideo: Kenneth Flak
Światło: Grzegorz Polak
Realizacja dźwiękowa: Dariusz Kociński
Produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Instytut Muzyki i Tańca
Premiera: 13 września 2014
Spektakl „Stalking Paradise” zostal zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2014

Zapraszamy na kolejne pokazy odbywające się w ramach Polskiej Sieci Tańca. Tym razem spektakl Lubelskiego Teatru Tańca „Stalking Paradise” zostanie pokazany 5 marca w Warszawie 7 marca w Poznaniu.

„Stalking Paradise”, to spektakl przygotowany pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów Roosna i Flak, w którym tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi wspólnie poszukują odpowiedzi na pytania o wiarę. W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Dlaczego tak trudno jest pogodzić ze sobą różne przekonania?

Polska Sieć Tańca to pierwsza w Polsce, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca i repertuarowa współpraca ośrodków w całym kraju. Sieć wspiera cyrkulację rodzimych produkcji oraz wymianę artystyczną, a jej otwartość zarówno na instytucjonalne teatry, jak i na niezależnych twórców, daje szansę na zaprezentowanie polskiej sztuki tańca w całej jej barwnej różnorodności. Sieć powstała w 2017 roku jako oddolna inicjatywa, kreowana w duchu wymiany i poszanowania różniących się od siebie artystycznych wizji. Kierownikiem i pomysłodawcą Sieci jest Maciej Kuźmiński, a głównym organizatorem od 2019 roku – Instytut Muzyki i Tańca.

TVP Kultura jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Polską Sieć Tańca w 2019 roku tworzą centra założycielskie Sieci: Lubelski Teatru Tańca, Kielecki Teatr Tańca, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Krakowskie Centrum Choreograficzne, program Stary Browar Nowy Taniec, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza oraz nowi partnerzy: Fundacji Polka dot, Centrum Sztuki Mościce, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Suwalski Ośrodek Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Centrum Sztuki Tańca w Warszawie we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury.

W drugim sezonie działalności na repertuar PST składa się z 10 spektakli polskich twórców i zespołów, które zostaną zaprezentowane w 12 miastach ponad 50 razy: „Dobre wychowanie” (Grupa Wokół Centrum), „One” (Durski, Kania, Stanek, Ustowska), „Kaj Dzias” (Living Space Theatre), „We_selle” (Wojciech Mochniej), „Rozkosz” (Teatr ROZBARK), „fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery” (Anna Piotrowska), „Mute” (Janusz Orlik), „Stalking Paradise” (Lubelski Teatr Tańca), „Cudowny Mandaryn” i „Stół bez szczęścia” (Kielecki Teatr Tańca).

5 marca 2019, godz. 19:00
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Warszawa, ul Jazdów 2

7 marca, godz. 19:00
Stary Browar Nowy Taniec
Poznań, ul. Półwiejska 42

Stalking Paradise - fot.  Maciej Rukasz

Stalking Paradise - fot. Maciej Rukasz

Kalendarz wydarzeń: pst.info.pl/2019/

Więcej informacji: pst.info.pl/

Wydarzenia na FB: facebook.com/events/397523654407567 

 facebook.com/events/379758872852911/ 

VOD

Informacje kulturalne, 23.04.2025

Informacje kulturalne, 16.04.2025


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE