Rozkwit sztuki i intensywny rozwój leczenia sanatoryjnego miał miejsce w Zakopanem na przełomie XIX i XX w. - o historii dawnego uzdrowiska opowiada wystawa „Polskie Davos” w Galerii Wł. Hasiora.
W roku 2017 Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego obchodzi jubileusz 40-lecia. W związku z jubileuszem 40. edycja festiwalu Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem rozrosła się do wielkiego projektu Karol Szymanowski i klimatyczne Zakopane. Sztuka i medycyna.
W okresie lipiec / sierpień 2017 odbywać się będą koncerty muzyki klasycznej, filmy, wystawy, spektakle teatralne, spotkania dyskusyjne, koncerty oryginalnej i twórczo przetworzonej muzyki góralskiej, by w najróżniejszych aspektach przedstawić fascynującą osobowość Karola Szymanowskiego.
Osią tematyczną festiwalu są związki sztuki i medycyny. Rozkwit sztuki i intensywny rozwój leczenia sanatoryjnego miał miejsce w Zakopanem w czasach, gdy było ono uzdrowiskiem -
o tym opowiadają wystawy „Polskie Davos” w Galerii Hasiora oraz wystawa plenerowa przy górnej stacji PKL Gubałówka, zorganizowane przy współpracy z Muzeum Tatrzańskim i
fundacją „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości”.
Galeria Hasiora w Zakopanem
otwarcie wystawy: 1 lipca 2017, godz. 18.00
wystawa czynna do 31 sierpnia 2017

„Karol Szymanowski i klimatyczne Zakopane. Sztuka i medycyna" -wystawa "Polskie Davos"
www.szymanowski.zakopane.pl/pl/item/390-30-06-31-08-2017
www.facebook.com/szymanowski.zakopane/