marek-napiorkowski-artur-lesicki-celuloid-z-orkiestra-smyczkowa

Marek Napiórkowski & Artur Lesicki / CELULOID z Orkiestrą Smyczkową

Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej w wykonaniu wybitnych gitarzystów jazzowych: Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego oraz Orkiestry Kameralnej Leopoldinum.

„Celuloid” to nominowana do Nagrody FRYDERYK płyta czołowych polskich gitarzystów jazzowych, będąca hołdem dla najpiękniejszych melodii polskiej muzyki filmowej. Po wielu prezentacjach koncertowych stało się oczywiste, że repertuar ten - sam w sobie doskonały i entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy - zasługuje na to, by ukazać go w jeszcze bogatszym obliczu i dopisać ciąg dalszy, nawiązujący do ponadczasowego flirtu jazzu, muzyki filmowej oraz pięknych, orkiestrowych aranżacji.

Marek Napiórkowski i Artur Lesicki wydobyli w swoich interpretacjach to, co najpiękniejsze w twórczości arcymistrzów muzyki filmowej. I choć „Celuloid” nawiązuje do czasów, gdy w użyciu filmowców była głownie taśma czarno-biała, muzyka gitarzystów skrzy się kolorami. Melodie z „Lalki”, „Pożegnania z Marią”, „Wojny domowej”, „Prawa i pięści”, „Człowieka z żelaza”, „Śmierci i dziewczyny”, a także autorskie, quasi-filmowe kompozycje samych gitarzystów zostały oplecione koronką instrumentów smyczkowych i dętych.

Koncert premierowy:
6 listopada 2016 r., godz. 18:00
Wrocław, Narodowe Forum Muzyki, Sala Czerwona
Marek Napiórkowski & Artur Lesicki – gitary
NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna
Rafał Karasiewicz – dyrygent

Marek Napiórkowski & Artur Lesicki / CELULOID z Orkiestrą Smyczkową

Marek Napiórkowski & Artur Lesicki / CELULOID z Orkiestrą Smyczkową

www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/5210 
www.facebook.com/events/1246332032052255/

VOD

Informacje kulturalne, 10.07.2024

Informacje kulturalne, 03.07.2024


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE