Rzadka okazja do spotkania z barokowymi operami w niezwykłej scenerii Teatru Królewskiego w Łazienkach już od 2 do 18 września podczas II Festiwalu Oper Barokowych Dramma per Musica. To jedyne takie wydarzenie artystyczne w Polsce.
W programie m. in. pierwsza (po ok. 290 latach od światowej prapremiery) polska inscenizacja opery Semiramide Riconosciuta Leonardo Vinciego, która nie była współcześnie w całości wykonywana ani inscenizowana na świecie. Partytura została odtworzona z manuskryptów przez Marco Vitale.
W programie również oratorium A. Caldary oraz inne interesujące spektakle, rzadko goszczące w repertuarze krajowych scen muzycznych. Koncerty i recitale będą okazją do spotkania z rzadko wykonywanymi kompozycjami mistrzów baroku. Podczas 12 wieczorów przed festiwalową widownią zaprezentuje się blisko 90 znakomitych artystów, w tym 18 wokalistów, występujących na wielu scenach europejskich, m.in. A. Radziejewska, O. Pasiecznik, A. Zamojska, I. Gápová, K. Kozłowski, G. Díaz oraz klawesyniści i dyrygenci L. Stawarz i M. Vitale.

II Festiwal Oper Barokowych: Leonardo Vinci i jego „Semiramide” po 300 latach na polskiej scenie
Organizatorzy Festiwalu: Stowarzyszenie Dramma per Musica, Muzeum Łazienki Królewskie
i Warszawska Opera Kameralna. Patroni Honorowi: Prezydent Warszawy, prof. H. Gronkiewicz-Waltz i Ambasador Republiki Włoskiej, Alessandro De Pedys.