zycie-codzienne-w-prahistorycznej-macedonii

Życie codzienne w prahistorycznej Macedonii

Ponad 250 pradziejowych zabytków z Macedonii – największego regionu Grecji, można od 31 marca oglądać na nowej wystawie w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie.

Bogate i ciekawe dzieje Macedonii, znanej przede wszystkim jako ojczyzna Aleksandra Wielkiego – wybitnego władcy i wodza, sięgają setek tysięcy lat wstecz. Wystawa opowiada o codziennej egzystencji, wierzeniach i obrzędach pradawnych mieszkańców tej krainy, począwszy od epoki kamienia (około 200 tys. lat temu) po schyłek I tysiąclecia p.n.e. Zgromadzono na niej wiele niezwykle interesujących zabytków: narzędzia z różnych surowców, pięknie malowane naczynia gliniane, ozdoby ze złota, kamieni i muszli, a także efektowne figurki ludzi i zwierząt. Wszystkie eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach i po raz pierwszy prezentowane są poza granicami Grecji.

Wystawa dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych: dla niewidomych i niedowidzących przygotowano kopie zabytków z podpisami w języku Braille'a, a dla gości z dysfunkcją słuchu i mowy nagrano na tabletach filmowy przewodnik w języku migowym.

Wstęp na wystawę – bezpłatny.

Wystawa dostępna w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, ul. Długa 52 Czas ekspozycji: 31 marca – 4 października 2016 r.

Życie codzienne w prahistorycznej Macedonii

Życie codzienne w prahistorycznej Macedonii

www.pma.pl

www.facebook.com/muzeumpma

VOD

Informacje kulturalne, 20.11.2024

Informacje kulturalne, 13.11.2024


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE