manon-lescaut-premiera-w-teatrze-wielkim-w-poznaniu

"Manon Lescaut" - premiera w Teatrze Wielkim w Poznaniu

Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza na premierę w reżyserii Gerarda Jones i pod kierownictwem muzycznym Maestro Marco Guidariniego – przed nami ostatnia operowa premiera w sezonie 2023/2024.

„Manon Lescaut” to opowieść rozpięta pomiędzy nadmiarem a brakiem. Nad librettem opery pracowało aż siedem osób: Ruggero Leoncavallo, Marco Praga, Giuseppe Giacosa, Domenico Oliva, Luigi Illica, a także sam kompozytor oraz jego wydawca, Giulio Ricordi. Przypadek był na tyle skomplikowany, że zdecydowano się nie umieszczać żadnego nazwiska na stronie tytułowej partytury. Siódemka może i jest szczęśliwą liczbą, ale szczęścia tytułowej bohaterce nie przyniosła, a jedynie podkreśliła jeszcze bardziej jej złożony i niełatwy charakter.

Maestro Marco Guidarini

Maestro Marco Guidarini

Piękna Manon waha się pomiędzy posiadaniem a brakiem. Między miłością a umiłowaniem luksusu. Co posiada, to zaraz traci. Opływając w dobra, dusi się dostatkiem i tęskni za ubogim kochankiem. Gdy ma z nim odejść, nie potrafi rozstać się z klejnotami. To pożądanie prowadzi ją z luksusu do miejsca, w którym nie ma nic – na pustynię, gdzie umiera z pragnienia. Nie ma wody, ale jest miłość – jedni powiedzieliby – nic, inni – wszystko.

Iwona Sobotka

Iwona Sobotka

W tytułowej partii wystąpi Iwona Sobotka, której partnerować będzie Dominik Sutowicz (Des Grieux) oraz soliści, Chór i Orkiestra Sceny pod Pegazem. „Manon Lescaut” to wciągająca widza historia o mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy, skomplikowanych relacjach i miłości na przekór wszystkiemu.

sobota, 8.06.2024, godz. 19:00 PREMIERA

niedziela, 9.06.2024, godz. 18:00

środa, 12.06.2024, godz. 19:00

czwartek, 13.06.2024, godz. 19:00

Link do strony.

Tych z Państwa, którzy chcą zobaczyć premierę online, zapraszamy na streaming: (klik)OperaVision.

DYREKCJA TEATRU ZASTRZEGA MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W REPERTUARZE, OBSADACH, TERMINACH I FORMIE WYDARZENIA.

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE