polska-muzyka-w-usa-polish-music-on-stageus-edition-kolejne-koncerty-w-grudniu

Polska muzyka w USA – Polish Music on Stage/US edition. Kolejne koncerty w grudniu.

Już w pierwszych dniach grudnia duet Joanna Freszel – sopran i Łukasz Chrzęszczyk – pianista wystąpią z koncertami na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Występy artystów odbędą się w ramach projektu Polish Music on Stage/US Edition prowadzonego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca od 2022 roku.

Instytut Muzyki i Tańca od 2022 roku. Artyści rozpoczną swoją amerykańską trasę koncertem 1 grudnia w West Charleston Library w Las Vegas. 3 grudnia zagrają w Muzeum Holocaustu w Las Vegas, 5 grudnia w Domu Polskim w Seattle,
a 7 grudnia w Steinway Gallery w San Francisco.

Joanna Freszel i Łukasz Chrzęszczyk podczas czterech recitali wykonają zróżnicowany program, prezentując zarówno pieśni, cykle wokalne, jak i utwory na fortepian solo. W repertuarze znalazł się wybór kompozycji Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego oraz wielkich polskich twórców o żydowskich korzeniach – Szymona Laksa, Aleksandra Tansmana, którego losy splotły się kilka razy ze Stanami Zjednoczonymi czy popularnego w USA Mieczysława Weinberga.

Koncerty zorganizowane zostały we współpracy z partnerskimi instytucjami amerykańskimi w ramach projektu Polish Music on Stage/US Edition finansowanego z programu Kultura inspirująca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego promującego kulturę polską za granicą. Partnerami strategicznymi wydarzeń są Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku i Polish Music Center w Los Angeles.

Kalendarium koncertów wraz z biogramami artystów znaleźć można na stronie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Wśród partnerów projektu są m.in. Holocaust Museum Los Angeles, Polish Home Association Seattle, Steinway & Sons, Polish Club Las Vegas.

Polska muzyka w USA – Polish Music on Stage/US edition

Polska muzyka w USA – Polish Music on Stage/US edition

Projekt Polish Music on Stage/US Edition jest realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura inspirująca. Prezentowany we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku oraz Polish Music Center w Los Angeles.

VOD

Informacje kulturalne, 10.12.2023

Informacje kulturalne, 09.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE