premiera-finalowej-opowiesci-z-zaczarowanego-lasu-zlote-runo-nathaniela-hawthornea

Premiera finałowej opowieści z zaczarowanego lasu "Złote Runo" Nathaniela Hawthorne'a

Już 4 grudnia ukaże się dwunasta część Opowieści z zaczarowanego lasu pt. “Złote Runo”, pióra znakomitego amerykańskiego klasyka literatury – Nathaniela Hawthorne’a.

Wydawnictwo BUKA prezentuje finałową publikację z serii Mity greckie. ZŁOTE RUNO to dwunasta i zarazem ostatnia „Opowieść z zaczarowanego lasu” Nathaniela Hawthorne’a – wybitnego amerykańskiego romantyka, który jak nikt inny przybliża motywy mitologiczne najmłodszym czytelnikom. W ramach cyklu „Opowieści z zaczarowanego lasu” BUKA wydała już m.in. historie Minotaura, złotych jabłek z hesperyjskiego sadu, Meduzy, Chimery, wróżki Kirke czy Pigmejów, wszystkie w postaci książki z audiobookiem, także w formatach cyfrowych mp3 i ebook.

Wydawnictwo oferuje najwyższą jakość artystyczną. Książkę ozdobiły mistrzowskie ilustracje Józefa Wilkonia, a interpretacji aktorskiej Krzysztofa Tyńca towarzyszą magiczne frazy duetu Macieja i Mateusza Rychłych. Słowo, muzyka i obraz tworzą niepowtarzalną przestrzeń literacko-plastyczno-dźwiękową, w której tekst zyskuje na sile wyrazu i trafia wprost do dziecięcej wyobraźni. Piękne brzmienie, nowoczesna szata graficzna oraz doskonałe wykonanie mają za zadanie uwrażliwiać dziecko na otaczający świat i dostarczać wzorców estetycznych.

Posłuchaj, aby poznać losy wyprawy Jazona i Argonautów – najdzielniejszych greckich wojowników, po pilnie strzeżone runo złotego baranka.

Opowieści z zaczarowanego lasu Nathaniela Hawthorne’a są piękną i bezpretensjonalną interpretacją mitologii. Wystrzegając się bombastycznego stylu, z dużym poczuciem humoru, autor prowadzi nas przez „zaczarowany las” – sugestywny, tajemniczy, zaludniony przez nimfy, fauny, bogów i herosów. Ten przystępny, przyjazny dzieciom tekst (nie wznawiany w Polsce od lat 20-stu i szczęśliwie „odkopany” przez Bukę!) zyskał nagle parę sprzymierzeńców – oto Jego Ilustratorska Wysokość Józef Wilkoń zgodził się namalować „las zaczarowany”, a Maciej Rychły z kwartetu Jorgi ilustruje go muzycznie (…) Amerykański XIX-wieczny romantyk powraca do naszych bibliotek w asyście Wilkonia, ozdobiony muzycznymi obrazami Rychłego, które sprawiają, że mitologia przemawia do wszystkich zmysłów. Próżność bogów z Olimpu zostaje zaspokojona. / Joanna Olech

Znajomość mitologii jest konieczna dla ukształtowania kulturowej i literackiej świadomości młodego pokolenia, a nikt jak Hawthorne nie przybliża motywów mitologicznych dzieciom. (…) Hawthorne przedstawia mitologię grecką w sposób bliski dziecku, rozwija wyobraźnię, porządkuje zdarzenia i postaci, zaciekawia (…) Powiązanie książki drukowanej z jej tzw. wersją mówioną jest pomysłem sprawdzonym w wielu krajach europejskich: w czasach kryzysu czytelnictwa pozwala bardziej „opornych” zachęcić do sięgnięcia po książkę, zaś bardziej samodzielnym, dojrzalszym czytelniczo przynosi dodatkowe satysfakcje związane z konfrontacją własnej „lekcji” lektury z głosem aktora interpretującym utwór. / Prof. Grzegorz Leszczyński

Opowieści z zaczarowanego lasu, “Złote Runo”

Opowieści z zaczarowanego lasu, “Złote Runo”

https://buka.com.pl/sklep/1171_opowiesci-z-zaczarowanego-lasu-zlote-ru

VOD

Informacje kulturalne, 20.11.2024

Informacje kulturalne, 13.11.2024


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE