opowiedz-mi-bajke-warsztaty-improwizacji-dla-dzieci

OPOWIEDZ MI BAJKĘ Warsztaty improwizacji dla dzieci

21 października 2023 r.
Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej


Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zaprasza na kolejne rodzinne warsztaty improwizacji „Opowiedz mi bajkę", które odbędą się w sobotę 21.10 o godz. 11:00 w warszawskim Domu Kultury „Kolorowa”.

Zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat z rodzicami na bezpłatne warsztaty improwizacji „Opowiedz mi bajkę", które odbędą się w sobotę 21 października br. o godz. 11:00 w sali widowiskowej Domu Kultury „Kolorowa” (ul. gen. K. Sosnkowskiego 16).

W planie dużo: muzyki, improwizacji, grania na instrumentach i dobrej zabawy.

Warsztaty poprowadzą improwizatorzy: Marta Maślanka (cymbały), Małgorzata Kołcz (kontrabas) oraz Jarosław Siwiński (syntezator).

Zajęcia trwają ok. 90 minut z krótką przerwą.

Udział w warsztatach jest bezpłatny - liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników zajęć.

Zgłoszenia są przyjmowane na dwa sposoby:
✔ poprzez formularz: https://forms.gle/3fdi2XoiSQrysaHVA
LUB
✔ emailowo: warsztaty@artdecogroup.eu

🍀 Zapraszamy również do udziału dzieci ze specjalnymi potrzebami i ich rodziców. Prosimy o informację, jeśli będzie potrzebna pomoc w Waszym uczestnictwie w warsztatach.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 790 395 228.

Szczegóły: https://ptmw.art.pl/ oraz https://fb.me/e/3Rhv842kj

Serdecznie zapraszamy!

_______________

Główną ideą zajęć jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych.
Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.

Zajęcia cyklu „Opowiedz mi bajkę” prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.

Prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach.

* Warsztaty odbywają się w ramach programu PTMW „Warszawa kreatywna", który jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej | Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa | Współpraca: Dom Kultury „Kolorowa”, Agencja Muzyczna Art Deco Group | Patroni medialni: TVP Kultura, POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Presto Junior, waw4free.pl, wolnasobota.pl, cameralmusic.pl

#ptmw1923 #omb2023 #warsztatydladzieci #opowiedzmibajkę #warsztatyomb #muzykawspolczesna #przedszkole #warszawakreatywna

OPOWIEDZ MI BAJKĘ  Warsztaty improwizacji dla dzieci

OPOWIEDZ MI BAJKĘ Warsztaty improwizacji dla dzieci

ARTYŚCI:

Marta Maślanka
Cymbały


Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie instrumentów perkusyjnych. Od 1993 r. gra na cymbałach. Specjalizuje się w muzyce filmowej, teatralnej i tradycyjnej.
Wzięła udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt. Na stałe współpracuje z Michałem Lorencem. Współtworzy zespół DesOrient (koncerty z muzyką filmową). Koncertuje również z Kapelą Brodów, Mają Kleszcz i Kwartetem Prowincjonalnym, Olgą Avigail Mieleszczuk (Pieśni Żydowskiego Polesia), Weroniką Grozdew-Kołacińską (Etnofonie Kurpiowskie, Wandering Songs).
Przez wiele lat współtworzyła Zespół Polski. Na perskich cymbałach-santurze wykonuje również muzykę irańską w zespole PersoPolish Dariusha Rasouli.
Prowadzi orkiestrę perkusyjną „Batucada” w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach. Brała udział w projekcie „Grajmy w szkole”. Koncertuje dla dzieci m.in. ze „Smykofonią” i projektem „Senjawazabawa”.

Jarosław Siwiński
Syntezator


Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych, absolwent UMFC w Warszawie. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

Małgorzata Kołcz
Kontrabas


Absolwentka AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Laureatka nagrody ZKP w dziedzinie edukacji. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!". Tworzy również teksty poetyckie.

VOD

Informacje kulturalne, 20.11.2024

Informacje kulturalne, 13.11.2024


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE