warsztaty-wokalne-i-instrumentalne-zespolowe-muzyka-naszych-czasow

Warsztaty Wokalne i Instrumentalne (zespołowe) „Muzyka Naszych Czasów”

Fundacja Cultura Animi po raz czwarty organizuje warsztaty wokalne i instrumentalne (zespołowe) „Muzyka Naszych Czasów”. Impreza odbędzie się 26–30 września bieżącego roku w Warszawie. Funkcję Dyrektora Artystycznego warsztatów objęła Agnieszka Wilczyńska. Zajęcia będą prowadzone w Koncertowym Centrum Edukacji Muzycznej przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie – partnerze warsztatów. Koncert finałowy będzie miał zaś miejsce na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina Warszawie. Odbywające się w ramach imprezy próby, koncerty i panele dyskusyjne pozwolą na wymianę doświadczeń w zakresie szkolnictwa artystycznego oraz wzmocnią i aktywują po okresie pandemii współpracę placówek artystycznych na szczeblu krajowym.

Warsztaty będą się odbywać w formule kursów mistrzowskich przeznaczonych zarówno dla uczestników biernych, jak i czynnych. Ich głównymi celami są: doskonalenie umiejętności artystycznych uczniów, studentów i absolwentów szkół oraz uczelni artystycznych, promocja muzyki rozrywkowej oraz jazzu, a także integracja uzdolnionych młodych muzyków.

„Muzyka Naszych Czasów” będzie kontynuacją warsztatów z lat ubiegłych. Tegoroczne wydarzenie zorganizujemy w formie kursów wokalistyki jazzowej i estradowej połączonych z warsztatami dla instrumentalistów grających lub zainteresowanych wykonywaniem muzyki rozrywkowej i jazzu. Poza lekcjami wokalistyki jazzowej i estradowej zorganizujemy warsztaty aranżacji i praktyki wykonawczej dla instrumentalistów wchodzących w skład zespołów muzycznych grających z wokalistami. Zorganizujemy też jam sessions oraz koncert finałowy, w którym wezmą udział uczestnicy warsztatów, wykładowcy oraz zaproszeni goście. Wszystkie zajęcia będą prowadzone w atmosferze pracy w relacji mistrz – uczeń pod okiem wybitnych artystów, specjalistów i uznanych autorytetów w dziedzinie wykonawstwa muzycznego oraz pedagogiki. Podczas warsztatów będzie można zatem nie tylko doskonalić swój warsztat, ale także kształtować muzyczną świadomość i budzić artystyczną wrażliwość.

W kursach wezmą udział młodzi muzycy – uczniowie szkół muzycznych II stopnia oraz studenci akademii muzycznych – a także młodzi artyści zainteresowani doskonaleniem swych umiejętności w zakresie wokalistyki jazzowej i estradowej. Uczestnicy kursów to młodzi artyści, którzy w ciągu najbliższych kilku lat staną przed wyborem muzycznej ścieżki zawodowej. Wokaliści podejmą pracę jako soliści w zespołach oraz w renomowanych teatrach muzycznych. Instrumentaliści zaś będą tworzyć zespoły muzyczne, które będą współpracować z wokalistami. Ideą kursów jest pokazanie ich uczestnikom – poza sposobami doskonalenia warsztatu – istotnej roli pracy zespołowej oraz zdrowego współzawodnictwa. Pokażemy również, jak skutecznie wejść na rynek muzyczny oraz nawiązać kontakt z menedżerami i wytwórniami muzycznymi.

Jeśli są Państwo zainteresowani wydarzeniem, przedstawimy szczegółowy program warsztatów i sylwetki osób, które je poprowadzą. Już teraz jednak prezentujemy listę tych wybitnych wykładowców (artystów-pedagogów):

Agnieszka Wilczyńska – lekcje pokazowe (wokalistyka jazzowa),
Irena Kijewska – lekcje pokazowe (wokalistyka estradowa),
Nikola Kołodziejczyk – warsztat (styl i aranżacja dla instrumentalistów współpracujących z wokalistami estradowymi i jazzowymi),
Mateusz Smoczyński – wykład (kompozycja i improwizacja oraz wskazówki dotyczące prowadzenia kariery),
Bogdan Hołownia – akompaniament dla wokalistyki jazzowej,
Jan Przepiórkowski – akompaniament dla muzyki estradowej.

oraz

Paula Dziczek – warsztat (doskonalenie odporności na stres z elementami medytacji i Qigongu),
Małgorzata Kustosz-Piątosa – wykład (wokaliści estradowi na konkursach i festiwalach),
Malina Sarnowska – wykład (jak występować z sukcesem),
Magdalena Todynek-Jabłońska – wykład (przygotowanie do życia koncertowego),
Bolesław Scholl – obsługa realizatorska i warsztaty pracy z mikrofonem,
Piotr Syndoman – sesje fotograficzne,
Jacek Paszkowski – warsztat (metoda Feldenkraisa),

Warsztaty Wokalne i Instrumentalne (zespołowe) „Muzyka Naszych Czasów”

Warsztaty Wokalne i Instrumentalne (zespołowe) „Muzyka Naszych Czasów”

Szczegółowe sylwetki powyższych osób będziemy ponadto prezentować na naszym profilu na Facebooku. Znajdą też na nim Państwo inne informacje związane z warsztatami. Zapraszamy na stronę:
https://www.facebook.com/MuzykaNaszychCzasow/

VOD

Informacje kulturalne, 27.09.2023

Informacje kulturalne, 26.09.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE