film-opiekun-oraz-spotkanie-z-tworcami-podczas-festiwalu-nowej-kultury

Film „Opiekun” oraz spotkanie z twórcami podczas Festiwalu Nowej Kultury.

19 października w Sosnowcu odbędzie się projekcja filmu „Opiekun”, które poprzedzi spotkanie z twórcami filmu. Wydarzenie jest realizowane w ramach Festiwalu Nowej Kultury, promującego narodową tradycję oraz ponadczasowe wartości.

„Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny.

Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

Projekcję filmu poprzedzi spotkanie z twórcami w kinie Helios w Sosnowcu
19 października o godzinie 19:00.
Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Festiwalu Nowej Kultury, organizowanego przez Fundację Muza Dei – Centrum Nowej Kultury.

Darmowe bilety na pokaz można rezerwować na stronie:
https://biletyna.pl/film/Festiwal-Nowej-Kultury-projekcja-filmu-Opiekun/Sosnowiec

19 października w Sosnowcu odbędzie się projekcja filmu „Opiekun”

19 października w Sosnowcu odbędzie się projekcja filmu „Opiekun”

Informacje uzupełniające

Organizator: Fundacja Muza Dei - Centrum Nowej Kultury
to nowoczesna organizacja pozarządowa, której nadrzędnym celem jest promowanie tradycyjnych wartości społecznych oraz Nowej Kultury, stawiającej na człowieka, na jego godność. Organizujemy koncerty, widowiska, festiwale, konferencje, warsztaty, spotkania, spektakle teatralne i inne wydarzenia kulturalne, których odbiorcami są różne grupy wiekowe.

Strona www:
https://muzadei.pl/
https://festiwalnowejkultury.pl/

VOD

Informacje kulturalne, 27.09.2023

Informacje kulturalne, 26.09.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE