mazowiecki-instytut-kultury-w-warszawie-zaprasza

Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie zaprasza

Festiwal Sztuki Kobiet PERSONA. Rok Wisławy Szymborskiej
Koncert ROSA VERTOV

25 maja (czwartek) 2023, godz. 20:30
Ulica Elektoralna 12

Założona przez cztery przyjaciółki ze szkoły Rosa Vertov powstała w 2015 r. i szybko stała się jedną z kluczowych grup warszawskiej sceny niezależnej, wyrabiając sobie niepowtarzalne brzmienie, przełamujące dream popową senność sporą dawką koszmarnego niepokoju i melancholii. Gitara zanurzona w pogłosie, dźwięczny bas, transowa perkusja z wyrazistym floor tomem, widmowe organy i eteryczne wokale łączą się w ich muzyce z oryginalnym podejściem do formy, dynamiki i prędkości. Poprzez swoją twórczość zapraszają do wejścia w ich własną, oniryczną nie-rzeczywistość. Przedłużeniem wspomnianego, sennego świata są teledyski do utworów: “Until Blue In the Face” pochodzącego z albumu “Day In Day Out” (2021) oraz “All We Have Must Be Enough” (2022) zapowiadającego wydany w kwietniu 2023 roku mini-album “Reflected In”. Zespół, funkcjonujący obecnie jako trio, jest związany z warszawskim labelem Crunchy Human Children Records.

Zespół ROSA VERTOV w składzie:
Kasia Dziąg (bas, organy, wokal)
Zosia Jakubowska (perkusja, wokal)
Julia Szostek (gitara, organy, wokal)

PERSONA to interdyscyplinarny festiwal sztuki kobiet, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie. Główną ideą festiwalu jest powołanie nowego wyjątkowego wydarzenia kulturalno-artystycznego poświęconego kobietom artystkom, służącego promocji ich twórczości i przybliżającego wybitne kobiece osobowości ze świata kultury i sztuki. Ma on też służyć inicjowaniu dyskusji na tematy dotyczące twórczości kobiet i problemów kobiet we współczesnym świecie.

Patronat honorowy: Fundacja Wisławy Szymborskiej
Partnerzy:
Fundacja Marii Janion Odnawianie Znaczeń
Fundacja Artystyczna Perform
Teatr im. Słowackiego
Wydawnictwo Znak
Matronat: Fundacja Muzeum Historii Kobiet
Patronat medialny:
TVP Kultura
TOK fm

Rosa Vertov, fot. Filip Preis

Rosa Vertov, fot. Filip Preis

Bezpłatne wejściówki na wydarzenia do odbioru w kasie Mazowieckiego Instytutu Kultury, ul. Elektoralna 12, oraz do pobrania online: www.mik.waw.pl lub kasa@mik.waw.pl / tel. +48 783 708 380
https://www.mik.waw.pl/rosa-vertow-persona-2023/

VOD

Informacje kulturalne, 27.09.2023

Informacje kulturalne, 26.09.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE