jubileuszowa-edycja-festiwalu-misteria-paschalia

Jubileuszowa edycja Festiwalu Misteria Paschalia

Filharmonia Krakowska, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej
w Krakowie, Kopalnia Soli „Wieliczka”, Klasztor św. Franciszka z Asyżu
w Krakowie

4-16 kwietnia 2023

Misteria Paschalia, jeden z najważniejszych festiwali muzyki dawnej
w Europie, towarzyszy obchodom Wielkiego Tygodnia w Krakowie już dwudziesty raz.
Zapraszamy na jubileuszową edycję!

Usłyszymy to, co festiwalowa publiczność pokochała: pieśni pasyjne, muzykę mistrzów francuskiego baroku i włoskiego Południa. Program obejmuje wybór wybitnych dzieł, które wielokrotnie gościły już na Festiwalu, nie zabraknie jednak utworów, które wysłuchamy po raz pierwszy.

Do Krakowa wracają Vincent Dumestre z Le Poéme Harmonique oraz Christophe Rousset wraz z Les Talens Lyrique – zespoły, które przez lata tworzyły historię festiwalu. Wraca też Leonardo García Alarcón, a pierwszy raz wystąpią Sebastien Daucé i Ensemble Correspondances. Młodym głosem programu jest Cohaere Ensemble, grupa czterech młodych charyzmatycznych artystek ze Śląska.

Nowością będzie koncert w Wielkanoc obchodzoną w obrządku wschodnim, który wprowadzi publiczność w muzykę dawną wschodniej Europy o pięknej i bogatej tradycji. Na festiwalu zagości Ensemble Irini, młody zespół wokalny z Francji eksplorujący różnice i podobieństwa w tradycjach Wschodu i Zachodu.

Jubileuszowa edycja Festiwalu Misteria Paschalia

Jubileuszowa edycja Festiwalu Misteria Paschalia

Link do strony wydarzenia: https://misteriapaschalia.com/ oraz Facebook Misteria Paschalia: https://www.facebook.com/MisteriaPaschalia

VOD

Informacje kulturalne, 27.09.2023

Informacje kulturalne, 26.09.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE