Serdecznie zapraszamy na wydarzenia festiwalowe, które pozwolą przybliżyć kulturę Indonezji polskiej publiczności.
Festiwal Indonezji jest ostatnim z cyklu imprez weekendowych promujących otwarcie nowej ekspozycji stałej "Podróże na wschód".
Zapraszamy na Festiwal Indonezji, promujący największą kolekcję indonezyjską, prezentowaną na nowej ekspozycji stałej "Podróże na wschód":
https://www.muzeumazji.pl/wystawy/wystawa-stala/zrealizowana/odwiedz-indonezje/
Festiwal odbędzie się w weekend 28-29 stycznia i jest organizowany we współpracy z Ambasadą Republiki Indonezji w Polsce.
W programie festiwalu najważniejszym punktem jest koncert KARAWITAN DAN TARI – MUZYKA I TANIEC INDONEZJI – koncert, Warsaw Gamelan Group, Diah Anggraini-Martin i Dennissee Peralta-Matlingiewicz, który odbędzie się w sobotę 28 stycznia, o godz. 18.00.
https://www.muzeumazji.pl/wydarzenia/koncert-karawitan-dan-tari-muzyka-i-taniec-indonezji/
W ciągu całego festiwalu przygotowanych jest wiele atrakcji dla najmłodszych i dorosłych, w tym ciekawe warsztaty plastyczne, muzyczne i taneczne:
WARSZTATY PISANIA NA BALIJSKICH LIŚCIACH PALMOWYCH – kustosz Dominika Kossowska-Janik, sobota 29 stycznia, godz. 16:00-17:30
Warsztaty taneczne:
KOBIECY TANIEC NAWUNG SEKAR Z YOGYAKARTY (JAWA ŚRODKOWA), warsztaty taneczne, Diah Anggraini-Martin, sobota 28 stycznia, godz. 15.00
Warsztaty muzyczne:
GAMELAN i ANKLUNG – otwarte warsztaty muzyczne, Warsaw Gamelan Group
WSTĘP: bezpłatny, niedziela 29 stycznia, godz. 13.00-14.00
Odbędą się także warsztaty rodzinne INDONEZJA NA PLANSZY poświęcone indonezyjskiej grze planszowej conglak, zaplanowane na niedzielę 29 stycznia o godz. 11.15.
W programie Festiwalu Indonezji znajdą się także oprowadzania kuratorskie oraz wykłady i prelekcje poświęcone kulturze i sztuce Indonezji, które odbędą się w niedzielę 29 stycznia od godz. 14.00 do 19.00:
14:00 – 15:00 IKATY I BATIKI. JAK POWSTAJĄ TRADYCYJNE TKANINY INDONEZJI – wykład, Ewa Soszko-Dziwisińska, Pracownia Konserwacji Muzeum Azji i Pacyfiku
https://www.muzeumazji.pl/wydarzenia/ikaty-i-batiki-jak-powstaja-tradycyjne-tkaniny-indonezji-wyklad-ewy-soszko-dziwisinskiej/
15:00 – 16:00 TRADYCJA I WSPÓŁCZESNOŚĆ. JAWAJSKI TEATR CIENI WAYANG KULIT W XXI WIEKU – wykład, dr Marianna Lis
https://www.muzeumazji.pl/wydarzenia/tradycja-i-wspolczesnosc-jawajski-teatr-cieni-wayang-kulit-w-xxi-wieku-wyklad-dr-marianny-lis/
16:00 – 17:00 TRADYCJE WESELNE LUDZI MINANGABAU Z SUMATRY ZACHODNIEJ – wykład, dr Maria Szymańska-Ilnata
https://www.muzeumazji.pl/wydarzenia/tradycje-weselne-ludzi-minangabau-z-sumatry-zachodniej-wyklad-dr-marii-szymanskiej-ilnaty/
18:00 – 19:00 INDONEZJA – prezentacja podróżnicza, Adam Jankowski
Dodatkową atrakcją Festiwalu Indonezji będzie bazar z przekąskami kuchni indonezyjskiej i produktami spożywczymi z Indonezji, z którymi będzie można się zapoznać przez cały weekend 28-29 stycznia w godz. 10.00-18.00.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, z wyjątkiem warsztatów pisania na liściach balijskich. Na niektóre atrakcje obowiązują bezpłatne wejściówki.
Muzeum Azji i Pacyfiku
Solec 24, 00-403 Warszawa
Festiwal Indonezji w Muzeum Azji i Pacyfiku - 28-29 stycznia