z-sienkiewiczem-przy-kawie-premiera-nowych-odcinkow-podcastu-na-spotify

„Z Sienkiewiczem przy kawie” – premiera nowych odcinków podcastu na Spotify

Fundacja WSPAK zaprasza do wysłuchania nowych odcinków podcastu „Z Sienkiewiczem przy kawie”. Jest to 110 prywatnych listów Henryka Sienkiewicza. Będą dostępne już od 15 grudnia w serwisie Spotify!

Nasz pierwszy noblista, Henryk Sienkiewicz, znany jest głównie z powieści historycznych. A pisał też felietony, reportaże i tysiące listów prywatnych, z których zachowało się ponad 3 000. Są to listy formalne, które pisał jako redaktor „Słowa” i pisarz korespondujący z wydawcami. A także – morze listów nieformalnych, osobistych, kierowanych do członków rodziny (żon, teściów, dzieci, kuzynów), przyjaciół, znajomych…

Listy ukazują codzienność pisarza, który, mimo sukcesów literackich i sławy, podobnie jak wielu jemu współczesnych borykał się ze sprawami niekiedy bardzo trudnymi. W premierowym pakiecie pojawią się listy mówiące o chorobie i śmierci pierwszej żony. W tym czasie osobistego dramatu pisał pierwsze tomy „ku pokrzepieniu serc”. Przy łożu chorej żony powstawało „Ogniem i mieczem” i część „Potopu”.

Nagrania od 2020 roku są realizowane dzięki finansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Kultura Cyfrowa. Listy czyta aktor, Marcin Popczyński.

Premiera nowych odcinków podcastu „Z Sienkiewiczem przy kawie” będzie miała miejsce w serwisie Spotify, 15 grudnia 2022 r.

„Z Sienkiewiczem przy kawie” – premiera nowych odcinków podcastu na Spotify

„Z Sienkiewiczem przy kawie” – premiera nowych odcinków podcastu na Spotify

Podcast na Spotify:
https://open.spotify.com/show/3edSClf4RgPneYDNmYoQMu?si=769e77f60a0d4d17
Strona Fundacji WSPAK z opisem projektu:
https://www.fundacjawspak.pl/sienkiewicz

VOD

Informacje kulturalne, 10.12.2023

Informacje kulturalne, 09.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE