noc-z-wieniawskim-w-tvp-kultura-i-tvp-kultura-2

"Noc z Wieniawskim" w TVP Kultura i TVP Kultura 2

"Noc z Wieniawskim" w TVP Kultura i TVP Kultura 2 zwieńczy XVI Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Drugi nasz reprezentacyjny konkurs wykonawczy, obok Chopinowskiego, doczeka się - po raz kolejny - tradycyjnego, telewizyjnego spełnienia: w studiu TVP Kultura, umiejscowionym na balkonie najpiękniejszej Auli UAM, w prawdziwym sercu Konkursu, czekać będziemy do samego końca, wraz z telewidzami, na werdykt międzynarodowego Jury.
br<> Do naszego studia przybywać będą zaproszeni Goście: wybitni skrzypkowie, pedagodzy sztuki wiolinistycznej, krytycy i recenzenci muzyczni, a już po ogłoszeniu wyników także jurorzy i laureaci najwyższych nagród.

Podczas tego kilkugodzinnego spotkania powracać będziemy do wybranych, najważniejszych konkursowych kreacji, porozmawiamy o atmosferze tego wyjątkowego -jak zawsze- wydarzenia, skomentujemy w końcu ostateczny werdykt Jury.

Nasze nocne spotkanie, które rozpocznie się w czwartek 20 października o godz. 21.20, zaraz po zakończeniu finałowych przesłuchań, zaszczycą swoją obecnością m.in. dyrygent trzydniowych finałów Maestro Łukasz Borowicz, pianiści towarzyszący skrzypkom podczas przesłuchań I i II etapu: Michał Francuz i Grzegorz Skrobiński, dziennikarze muzyczni Programu 2 Polskiego Radia: Magdalena Łoś i Andrzej Sułek, redaktorzy TVP i Rozgłośni PR w Poznaniu: Katarzyna Nowicka–Rynkiewicz oraz Sławomir Bajew. Gościć też będziemy dyrektor Konkursu Karolinę Kaźmierczak, dyrektor TVP Poznań Agatę Ławniczak oraz Anetę Woźniak - dyrektor Centrum Kultury i Historii TVP i Kalinę Cyz - redaktor naczelną TVP Kultura.

Nadto, Mateusz Baran przeprowadzać będzie wywiady na gorąco oraz przenosić nam nastrój oczekiwania na werdykt Jury.

Spotkanie poprowadzi tradycyjnie dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia - Adam Rozlach.

VOD

Informacje kulturalne, 07.12.2022

Informacje kulturalne, 06.12.2022


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE