zbliza-sie-4-festiwal-im-boguslawa-kaczynskiego-w-bialej-podlaskiej

Zbliża się 4. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej

Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego, który na stałe wpisał się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń promujących muzykę operową i operetkową zagości po raz czwarty do Białej Podlaskiej, mieście urodzenia najwybitniejszego krytyka muzyki klasycznej - Bogusława Kaczyńskiego.

4. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej to święto muzyki operowej i operetkowej, które podbiło serca publiczności - mieszkańców miasta i gości. Wszystko to dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu, nietuzinkowej oprawie muzycznej oraz scenograficznej. Tegoroczna edycja festiwalu obejmować będzie występ najsłynniejszych solistów z Polski i z zagranicy.

Po raz kolejny spotkamy się z maestrą Małgorzatą Walewską, która występowała na największych scenach operowych na świecie, w tym w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, zachwycając publikę oryginalnym mezzosopranem.

Muzyczna uczta obfitować będzie m.in. w występy artystów z Teatru Muzycznego w Lublinie. Na scenie zobaczymy również Zbigniewa Maciasa, Stanisława Napierałę, Joannę Trafas, oraz wiele innych gwiazd, które tworzyć będą wyjątkową atmosferę festiwalu.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Muzeum Południowego Podlasia, w urokliwym otoczeniu założenia zamkowo-parkowego Radziwiłłów otwarta zostanie wystawa pt. „Bogusław Kaczyński – z Białej Podlaskiej w świat”, która powstała przy wsparciu mieszkańców miasta.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Krzysztof Korwin-Piotrowski, z którym spotkamy się we wrześniu podczas licznych wydarzeń promujących muzykę poważną.

Organizatorami 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego jest Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk przy współpracy z Fundacją im. Bogusława Kaczyńskiego „Orfeo”, Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

4 Festiwal w Białej Podlaskiej odbędzie się w dniach 3 – 11 września 2022 r.

Festiwal obfituje również w wydarzenia współtowarzyszące, które odbędą się m.in. w Gliwicach czy też Katowicach.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Zbliża się 4. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej

Zbliża się 4. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej

 https://orfeo.com.pl/o-festiwalu/

VOD

Informacje kulturalne, 27.09.2023

Informacje kulturalne, 26.09.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE