festiwal-beksinski-na-slasku

Festiwal „Beksiński na Śląsku”

Od 18 czerwca w Tichauer Art Gallery w Tychach trwa festiwal „Beksiński na Śląsku”. Można zobaczyć 55 oryginalnych obrazów, wystawę multimedialną i uczestniczyć w szeregu wydarzeń towarzyszących.

Od 18 czerwca do 25 września w Tichauer Art Gallery w Tychach trwa pierwsza, tak obszerna wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego na Śląsku, czyli 50 obrazów z Muzeum Historycznego w Sanoku, do którego artysta przekazywał tylko te, które uważał za najlepsze oraz 5 dzieł z „kolekcji japońskiej”, do niedawna uważanych za zaginione.

Można zobaczyć też wystawę multimedialną „Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition” w ekscytujący sposób łączącą obraz i dźwięk. Wybrane dzieła zostaną zaprezentowane na wielkoformatowych ekranach w połączeniu z muzyką lub w stereoskopii (3D), a poprzez technologię VR można „wejść do wnętrza obrazów”. Festiwalowi towarzyszą wydarzenia specjalne, m.in. pokazy filmów dokumentalnych, panele i dyskusje z ekspertami, czy kultowe potańcówki, jakie prowadził Tomek Beksiński. Na zakończenie, 24 września w katowickim Spodku odbędzie się koncert „Świat Mistrza Beksińskiego”, gdzie będzie można zobaczyć obrazy w połączeniu z ulubionymi kompozycjami artysty.

Tichauer Art Gallery,
Tychy, ul. Browarowa 21
18 czerwca - 25 września 2022

Festiwal „Beksiński na Śląsku”

Festiwal „Beksiński na Śląsku”

Strona: https://beksinskinaslasku.pl/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE