Audioriver od kilku lat prowadzi działania edukacyjne z zakresu ekologii, dzieląc się wiedzą i opiniami ze swoją publicznością. Podcast (Nie)zrównoważona Niedzielska, to najnowszy projekt festiwalu, którego prowadzącą jest Jagna Niedzielska. W każdą środę, premiera nowej rozmowy, z 12-odcinkowej serii. Sezon zakończy się 27 lipca, tuż przed startem 15. edycji Audioriver. Gośćmi podcastu będą m.in. Karol Okrasa, Piotr “Vienio” Więcławski, Natalia Kusiak, Joanna Jurga czy Karolina Sobańska!
„(Nie)zrównoważona Niedzielska, to rozmowy o zrównoważonym życiu, w zupełnie niezrównoważonym tonie” – dowiadujemy się z czołówki. Każdy odcinek to dyskusja z dwoma lub trzema gośćmi, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Niedzielska zadaje otwarte pytania, uciekając przy tym od moralizatorskiego, czy nakazującego tonu. Mimo swobodnej formy rozmów, w żadnym z odcinków nie brakuje konkretów, które pomogą słuchaczom zrozumieć poszczególne problemy środowiskowe i formy ich rozwiązywania. To podcast, który równoważy wiedze, opinie i emocje.
W 12-odcinkowej serii Niedzielska przygląda się m.in. jedzeniu przyszłości, sprawdza, jakie korzyści płyną z jedzenia owadów i jak funkcjonuje świat fungi. Odkrywa mało przyjemne fakty o jakości obiadów w polskich szkołach i skali marnowanej żywności w stołówkach. Zadaje otwarte pytania, chcąc dowiedzieć się, czy jedzenie mięsa to absolutne zło, jaką chemią otaczamy się w naszych domach i czy hedonizm oraz ekologia mogą iść w parze. Ponadto, przygląda się branży festiwalowej, filmowej i reklamowej, sprawdzając, czy przedsięwzięcia na taką skalę mogą być neutralne środowiskowo. Z pomocą gości, tłumaczy, o co chodzi w ekologii cyfrowej, jak szukać prawdziwych informacji i czego nie warto kupować.
„Nagrywając podcast, czułam że znalazłam wiele odpowiedzi na własne pytania. Jednak chciałam stać się tubą rozprzestrzeniającą informacje od specjalistów. To oni i ich wiedza jest najważniejsza. Bywały tematy, których się obawiałam ze względu na ryzyko filozoficznego odpłynięcia. Płonęłam
z zachwytu, gdy okazywało się, że moje obawy zostały zmasakrowane konkretami podanymi przez gości. Każdy odcinek jest esencjonalny, głęboki, sycący jak wege rosół od Mamy. Przynajmniej od mojej:)” – Jagna Niedzielska, prowadząca podcast (Nie)zrównoważona Niedzielska.
Podcast dostępny na:
Spotify – open.spotify.com/show/5XivUrzLu4gImCFLWabwIs?si=2446915f031b49a9
Youtube – youtube.com/watch?v=SKvkwvGvGKA
Apple Podcast oraz Onet Audio.
Audioriver, jako jeden z pierwszych festiwali muzycznych w Polsce zaczął wprowadzać zmiany, mające ograniczyć szkodliwość wydarzeń muzycznych dla planety. Festiwal wyeliminował jednorazowe materiały promocyjne, takie jak banery, flagi, czy balony. Elementy scenografii, a także materiały potrzebne do produkcji scen są zaprojektowane w taki sposób, aby mogły zostać wykorzystane na kolejnych edycjach. Organizatorzy wprowadzili także kontenery do recyklingu, wielorazowe kubki oraz aplikację w zastępstwie do papierowych broszur informacyjnych. W tym roku festiwal wprowadza również zakaz jednorazowego plastiku w strefie gastronomicznej i VIP oraz możliwość wchodzenia z własnym bidonem.
Jagna Niedzielska jest rozpoznawalną twarzą idei „Zero Waste” w Polsce. Kucharka, doradca kulinarny, miłośniczka i propagatorka nurtu niemarnowania w kulinariach. Autorka książek „Bez resztek” oraz „Ekologiczna kuchnia Jagny Niedzielskiej”. Prowadząca program „Jagny Niedzielskiej kuchni bez resztek” oraz współprowadząca „Widelcem po mapie” na kanale Kuchnia +. Podczas warsztatów uczy różnych technik gotowania oraz jak planować zakupy, jak przechowywać, wykorzystywać produkty całościowo i minimalizować straty. Jagna jest ambasadorką Audioriver i to z jej pomocą festiwal wprowadza kolejne ekologiczne zmiany.
Organizatorem Audioriver Festival, który odbędzie się w Płocku w dniach 29-31 lipca 2022 r. jest Fundacja Jest Akcja!
Partnerzy festiwalu: Miasto Płock, POKiS, Red Bull
Partner podcastu: Noizz.pl
Festiwal Audioriver powraca z rozmowami o ekologii – wystartował podcast (Nie)zrównoważona Niedzielska
Audioriver to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce i zarazem wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. To tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie reprezentantów house'u, techno i drum&bassu, jak i światowe gwiazdy elektroniki ocierającej się o pop, rock czy hip-hop. Audioriver łączy wiele światów i wszyscy tutaj są równi. Gigant sceny jest tak samo ważny jak nieznany eksperymentator. Fan Audioriver jeżdżący do Płocka od lat, jest równie istotny jak początkujący słuchacz elektroniki. Organizatorzy wydarzenia i niezwykle pozytywna publiczność festiwalu witają z otwartymi ramionami wszystkich, którzy kochają dobrą muzykę i chcą zużyć dużo energii na wyrażaniu tego podczas koncertów,
live-actów i setów DJ-skich.
Dotychczas ogłoszeni artyści to: Aksamit, Alan Fitzpatrick, Alignment, Âme b2b Dixon, Baasch, BCee, Ben Böhmer live, BICEP live, Catz ‘N Dogz, Cormac, Dasha Rush b2b Błażej Malinowski, DJ Fresh, DJ Holographic, Dr. Rubinstein, Elli Acula, Filip Sonic b2b Mihvu, Fred V, Friction, Gorgon City, Harriet Jaxxon, Horse Meat Disco, Hot Since 82, I Hate Models, IKARVS live, Jimi Jules b2b Trikk, Joyhauser, KAS:ST live, Kasra, Len Faki, LSDXOXO, Mathame, Mind Against, Monster, Neon Chambers live, Octo Octa, Patrick Mason, Paula Temple b2b SNTS, Peach, Pola & Bryson, Robert Hood live, S.P.Y ft. MC LowQui, Satori & The Band From Space, Sevdaliza, Solomun, Something Something, TERR, WhoMadeWho, The Blaze, Wilkinson oraz Zardonic & Fickle6 present Takeover.
Więcej na www.audioriver.pl