i-symfonia-mahlera-w-filharmonii-slaskiej

I Symfonia Mahlera w Filharmonii Śląskiej

21 stycznia Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod batutą Yaroslava Shemeta zaprosi melomanów na wieczór wypełniony w całości I Symfonią Gustava Mahlera. Monumentalne dzieło zachwyci słuchaczy swoim rozmachem i treścią muzyczną, zapewniając koncert pełen wielkich emocji.

Trwający karnawał sprzyja wizytom w instytucjach kultury, warto więc w piątkowy wieczór wybrać się do Filharmonii Śląskiej. Propozycją filharmoników na 21 stycznia jest dzieło, które wyszło spod pióra kompozytora o niezwykle wyrazistym obliczu artystycznym, będąc zapowiedzią jego dalszej genialnej twórczości symfonicznej –
I Symfonia Gustava Mahlera.

I Symfonia wyznaczyła drogę, jaka w późniejszych symfoniach podążał Mahler. Znajdziemy w niej na przykład – w zakończeniu – w obsadzie aż 7 rogów, by – jak mówił twórca – „hymnowy, wszystko przygłuszający chorał osiągnął konieczną pełnię brzmienia”. Symfonia, inspirowana poematem „Tytan” Jeana Paula, składa się z czterech części, choć można ją podzielić ją także na dwa człony, zatytułowane „Z dni młodości i cnoty” i „Komedia ludzka”.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Śląskiej poprowadzi jej Kierownik artystyczny, wybitny dyrygent młodego pokolenia, Yaroslav Shemet, który nie raz zachwycił już międzynarodową publiczność wysmakowanymi i pełnymi brawury interpretacjami.

Yaroslav Shemet, fot. Wojciech Mateusiak

Yaroslav Shemet, fot. Wojciech Mateusiak

Bilety w cenie 32–55 zł dostępne są w kasie Filharmonii oraz na stronie internetowej filharmonia-slaska.eu.

VOD

Informacje kulturalne, 11.08.2022

Informacje kulturalne, 10.08.2022


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE