z-sienkiewiczem-przy-kawie-listy-premiera-podcastu-na-spotify

Z Sienkiewiczem przy kawie (Listy) – premiera podcastu na Spotify

W projekcie „Z Sienkiewiczem przy kawie (Listy)” Fundacja WSPAK przedstawia 150 prywatnych listów Henryka Sienkiewicza w wersji audio. Zostaną one udostępnione odbiorcom bezpłatnie w serwisie Spotify.

Z napisanych przez Henryka Sienkiewicza w ciągu całego życia około 15 000 listów, zachowało się jedynie niewiele ponad 3000.
Listy te kierowane są do różnych adresatów – rodziny (żon, dzieci, kuzynów), przyjaciół, znajomych, współpracowników. Stanowią one znakomite świadectwo czasów Sienkiewicza – drugiej połowy XIX wieku i przełomu XIX i XX wieku. Ukazują codzienność pisarza, który, mimo sukcesów literackich i sławy, podobnie jak wielu jemu współczesnych borykał się ze sprawami niekiedy bardzo trudnymi. W listach odnajdujemy, na tle budujących się i pogłębiających relacji międzyludzkich, opis przemian społecznych oraz życia kulturalnego. Treści te ujęte są w piękną polszczyznę Henryka Sienkiewicza.

Patronką projektu jest P. Prof. Maria Bokszczanin, polonistka, specjalizująca się w literaturze XIX wieku. Listy czyta aktor, Marcin Popczyński. Nagrania są realizowane dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach programu Kultura Cyfrowa.

17 grudnia będzie miała miejsce premiera podcastu „Z Sienkiewiczem przy kawie” w serwisie Spotify.

Z Sienkiewiczem przy kawie (Listy), mat. prasowe

Z Sienkiewiczem przy kawie (Listy), mat. prasowe

Podcast na Spotify:
open.spotify.com/show/3edSClf4RgPneYDNmYoQMu?si=769e77f60a0d4d17&nd=1

Strona Fundacji WSPAK z opisem projektu: fundacjawspak.pl/sienkiewicz

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE