kosmogonia-zygmunta-lukasiewicza-w-galerii-test

KOSMOGONIA ZYGMUNTA ŁUKASIEWICZA W GALERII TEST

Kosmogonia, to tytuł nowej wystawy Zygmunta Łukasiewicza, prezentowanej w warszawskiej Galerii TEST. Artysta za pomocą koloru i bardzo prostych kompozycji opowiada i koduje swój własny język tkaniny współczesnej, odnoszący się do uniwersalnych znaczeń pogranicza świata kultury i przyrody.

Wystawa Kosmogonia, którą od 15 września do15 października będzie można obejrzeć w Galerii TEST, prezentuje dzieła Zygmunta Łukasiewicza, który inspirowany rzeczami niepojętymi, niewytłumaczalnymi, za pomocą prostych kompozycji i koloru, tworzy własny język sztuki. Do kręgu głównych inspiracji artysty należą kultury pradawnych cywilizacji, ich kosmologie i kosmogonie. Filozofie przyrody zgłębiające budowę Wszechświata, a także całość kulturowych wyobrażeń o jego pochodzeniu to motywy przewodnie sztuki Zygmunta Łukasiewicza.

Zygmunt Łukasiewicz studiował na ASP w Warszawie w latach 1973–1979 na Wydziale Malarstwa. Dyplom uzyskał w Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej u Profesora Wojciecha Sadleja. Zajmuje się tkaniną artystyczną, jak również modą unikatową – pod hasłem Kilimowa Moda. Zrealizował kilkanaście wystaw indywidualnych i brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Aktualnie jest wykładowcą na Wydziale Tkaniny w łódzkiej i warszawskiej ASP oraz prowadzi zajęcia Tkanina artystyczna i techniki farbowania włókien.

"Atlantyda" (2019, 160x180; papier batikowy), mat. prasowe

Wystawę będzie można oglądać od 15 września.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE