quo-vadis-polskie-kino-glowna-debata-kina-na-granicy-z-udzialem-gwiazd

QUO VADIS POLSKIE KINO - główna debata Kina na Granicy z udziałem gwiazd

Czy widzowie wrócą do kin na polskie filmy? Czy niektóre premiery będą odbywać się tylko online? – nad tymi między innymi pytaniami będą zastanawiać się w Cieszynie reżyserzy, aktorzy, krytycy i inni polscy filmowcy.

- „QUO VADIS POLSKIE KINO”, czyli hasło głównej debaty tegorocznej edycji Kina Na Granicy w Cieszynie wywodzi się wprost od tytułu przedpremierowego seansu „Quo vadis, Aida?” Jasmili Žbanić, polskiej mniejszościowej koprodukcji, ale ma również swoje drugie, a nawet trzecie dno – zauważa Łukasz Maciejewski, dyrektor programowy Przeglądu po stronie polskiej. – Półtora roku po wybuchu pandemii, zadajemy sobie mnóstwo pytań dotyczących teraźniejszości, ale i przyszłości polskiego kina. Chodzi o kwestie artystyczne, a więc naszą obecność na festiwalach, obowiązujące trendy, ale i produkcyjne czy strategiczne, jak dystrybucja, premiery online, produkcje od razu przeznaczone do streamingu.

- Pytań jest mnóstwo, wątpliwości sporo. Na przykład: z jakiego powodu polscy widzowie nie wrócili jak dotąd do kin na polskie filmy i jak będzie w przyszłości? Dlatego jestem szczęśliwy i dumny, że w Cieszynie zbiorą się wybitni artyści polskiego kina, reprezentanci wszystkich pokoleń twórców, żeby rozmawiać o naszym kinie, o przyszłości, o tym, dokąd to kino podąża. Quo vadis...

Gośćmi debaty „Quo vadis polskie kino”, która odbędzie się w Teatrze Cieszyńskim po seansie filmu „Quo vadis Aida” we wtorek, 3 sierpnia, będą:

Andrzej Chyra
Magdalena Łazarkiewicz
Tomasz Kot
Piotr Domalewski
Anna Jadowska
Janusz Zaorski
Olaf Lubaszenko
Małgorzata Imielska
Bartłomiej Topa
Olga Chajdas
Maria Dębska
Piotr Głowacki
Daria Woszek
Mariusz Palej
Bartosz Chajdecki
Iwona Siekierzyńska
Tomasz Włosok
Grzegorz Zariczny
Janusz Wróblewski
Dorota Roqueplo

23. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach
30 lipca – 4 sierpnia 2021 roku w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Przegląd Filmowy Kino na Granicy, mat. prasowe

Przegląd Filmowy Kino na Granicy, mat. prasowe

Szczegółowe informacje i program projekcji na stronie kinonagranicy.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku: facebook.com/events/206526660916786

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE