wystawa-interferencje-w-nfm

Wystawa "Interferencje” w NFM

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na wystawę absolwentów Katedry Rzeźby i Działań Przestrzennych Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta
we Wrocławiu w Pracowni Rzeźby prof. Jaskierskiej-Albrzykowskiej,
pt. “Interferencje”.

Wystawa będzie czynna w dniach 27.02 – 31.03.2021 roku i dostępna dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli, w godz. 11.00 – 18.00 w foyer Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, pl. Wolności 1. Na godzinę przed oraz pół godziny po danym koncercie organizowanym przez NFM na wystawę będzie można wejść jedynie za okazaniem ważnego biletu.

„Wystawa absolwentów z pracowni rzeźby profesor Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej w NFM we Wrocławiu to wybór dwudziestu jeden artystycznych postaw kilku pokoleń, które łączy intymność wypowiedzi, ściśle powiązana z indywidualną biografią każdego twórcy. Autorzy przedstawiają najbardziej charakterystyczne dla nich dzieła, w których za pomocą różnych środków wyrazu określają własną, oryginalną ścieżkę poszukiwań. Tematyka poszczególnych prac odnosi się do problemów egzystencjalnych, co odzwierciedla pewną prawdę o nas samych. Pozornie wydaje się, że jesteśmy tacy sami, a jednak już nie ci sami.

Owa swoista konfrontacja artystów wywodzących się z jednej pracowni nie jest jednak obarczona szczególną formą rygorystycznie realizowanego założenia dydaktycznego czy programowego, pozwala natomiast na wzajemne i wyraziste określenie ich osobowości. Artykułuje, jakimi drogami podążają nasze myśli, nasze działania, jaka jest nasza egzystencja, nasze niepokoje i oczekiwania. To właśnie te doświadczenia dnia powszedniego często przekładają się na prezentowane dzieła, które skłaniają do głębszych refleksji odbiorców sztuki, mimowolnie włączających je w zakres własnego poznania, przemyśleń i wiedzy. Sens pojęcia definiującego wystawę “Interferencje” ulega więc istotnemu zwielokrotnieniu, pulsuje i przenika dalej. Zdaje się rezonować i obejmować coraz to większe przestrzenie – te realne, nierzeczywiste, jedynie wyczuwalne.”


prof. dr hab. Grażyna Jaskierska-Albrzykowska

Z pozdrowieniami
Zespół NFM

Wystawa

Wystawa "Interferencje” w Narodowym Forum Muzyki

https://www.nfm.wroclaw.pl/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE