pozegnalny-blues

„Pożegnalny blues”

Nakładem Oficyny Wydawniczej Volumen ukazała się książka
Bogdana Loebla „Pożegnalny blues”

„[…] tymi utworami żegnam się ostatecznie, nie tylko z moim pisaniem tekstów bluesów i tekstów piosenek, lecz również z pisaniem wierszy, prozy oraz słuchowisk radiowych. Z całym moim pisaniem. Może znajdzie się ktoś, kto zechce skomponować muzykę do znajdujących się tutaj tekstów i ktoś, kto włączy je do swojego repertuaru. Ktoś, kto tchnie w nie życie”.
Bogdan Loebl

Tom zawiera 24 wiersze, 10 tekstów piosenek oraz dwa opowiadania Bogdana Loebla, wybitnego poety, prozaika, publicysty, autora słuchowisk i ponad 300 tekstów piosenek bluesowych i rockowych, w tym do największych i niezapomnianych przebojów z repertuaru założonej przez m.in. Tadeusza Nalepę grupy Blackout (później pod nazwą Breakout).
Loebl stworzył nową i niepowtarzalną jakość tekstu śpiewanego. Jego utwory są lub były w repertuarze m.in. Niebiesko Czarnych, Dżemu, Nocnej Zmiany Bluesa, SBB, Krzysztofa Cugowskiego, Stana Borysa, Grzegorza Markowskiego.
Jest jednym z ostatnich aktywnych twórczo przedstawicieli pokolenia Bursy, Grochowiaka, Hłaski i Stachury.

„Poeta Bogdan Loebl jest wciąż obecny w polskiej literaturze i muzyce XX i XXI wieku, the best ever, choć nie tak jak kiedyś, kiedy świadomość i potrzeba kultury wysokiej były w narodzie znacznie silniejsze niż dziś.
Poezja Loebla to piętno dla czytelników oraz czułej, czujnej i rzetelnej historii literatury, dopóki wysoki głos w literaturze ma znaczenie i sens”.
Krystyna Lenkowska

książka Bogdana Loebla

książka Bogdana Loebla "Pożegnalny blues"

Pożegnalny blues – Oficyna Wydawnicza Volumen (owvolumen.pl)
owvolumen.pl/ksiegarnia/bogdan-loebl-pozegnalny-blues

VOD

Informacje kulturalne, 10.12.2023

Informacje kulturalne, 09.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE