harmonia-polonica-nova

HARMONIA POLONICA NOVA

Harmonia Polonica Nova to najnowsza płyta łomżyńskiej Filharmonii nagrana wspólnie z wybitnymi polskimi solistami: Klaudiuszem Baranem, Romanem Peruckim, Hanną Dys oraz Kacprem Smolińskim.

Krążek wydany przez firmę fonograficzną DUX zawiera premierowe nagrania kompozycji trzech polskich współczesnych twórców. Pierwszą z nich jest Koncert na akordeon i orkiestrę smyczkową Pawła Łukaszewskiego z solistą Klaudiuszem Baranem. Kolejna pozycja to Concerto Festivo na 2 pozytywy i orkiestrę kameralną Dariusza Przybylskiego, w którym partie solowe wykonują: Roman Perucki i Hanna Dys. Płytę zamyka Koncert na harmonijkę ustną i orkiestrę smyczkową Krzysztofa Herdzina z solistą - Kacprem Smolińskim, napisany specjalnie dla łomżyńskiej Filharmonii w ramach programu Zamówienia kompozytorskie prowadzonego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Płyta Harmonia Polonica Nova jest piętnastym albumem w dorobku Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Orkiestra ma już na swoim koncie FRYDERYKA 2019 i pięć nominacji do tej nagrody. Ponadto dwa krążki zostały nominowane do International Classical Music Awards.

Najnowsza płyta łomżyńskiej Filharmonii

Najnowsza płyta łomżyńskiej Filharmonii "Harmonia Polonica Nova"

Strona: www.filharmonia.lomza.pl/

FB: www.facebook.com/filharmonialomza

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE