W związku z zamknięciem Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski do 27 grudnia, wystawy zaplanowane na ten rok otworzymy online. Zachęcamy też do oglądania performansów, filmów z naszego repertuaru, lektury internetowych magazynów i zakupów w księgarni internetowej z 30% zniżką.
26 listopada o 19:00 udostępnimy film przygotowany przez Sebastiana Sebulca specjalnie na potrzeby wirtualnej wersji ekspozycji w Project Roomie. Wkrótce opublikujemy też dokumentację fotograficzną i dokumentację wideo oraz oprowadzanie online artysty po jego wystawie „Futro”. https://u-jazdowski.pl/program/project-room/sebastian-sebulec
1 grudnia o 19:00 w Światowy Dzień AIDS udostępnimy nagranie performansu „Bez tytułu (Znowu razem)„ https://u-jazdowski.pl/program/perfo/michal-borczuch w reżyserii Michała Borczucha, w którym reżyser teatralny wraz z grupą warszawskich i berlińskich artystów przygląda się publicznym dokumentom i prywatnym opowieściom, i bada queerowe rytuały żałobne.
4 grudnia o 17:00 będzie można uczestniczyć w oprowadzaniu online po wystawie Ludwiki Ogorzelec „Szukam momentu równowagi”. https://u-jazdowski.pl/program/wystawy/ludwika-ogorzelec. To pierwsza tak szeroka prezentacja jej dorobku artystycznego. Wybrane prace pozwolą prześledzić ewolucję oryginalnego programu twórczego, realizowanego przez blisko czterdzieści lat.
Kino w U–jazdowskim działa cały czas online na platformie MOJEeKINO.pl. https://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/mojeekino.
Polecamy nowe tytuły, które niedawno pokazywaliśmy w kinie: Kwiat szczęścia Jessiki Hausner, Ema Pablo Larraína, Nie tak miało być Amandy Kernell i Siła ognia Olivera Laxe’a. Również najmłodsi znajdą specjalnie wyselekcjonowane kino dla siebie, które święciło triumfy na dziecięcych festiwalach. Na platformie będzie można zobaczyć także filmy z przeglądów „Kino kryzysów” https://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/kino-kryzysow i „Dekolonizacja ekranu„ https://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/dekolonizacja-ekranu – najbliższe pokazy już 25/11 („Purpurowe morze”) oraz 02/12 („Krabi, 2562”).

Wystawa Ludwiki Ogorzelec „Szukam momentu równowagi”. Fot. Bartosz Górka