performing-europe-2020-sezon-iv

Performing Europe 2020 Sezon IV

Fundacja Ciało/Umysł z przyjemnością zaprasza na IV sezon
PERFORMING EUROPE 2020!

PE2020 to czteroletni kompleksowy projekt, wspierający produkcje, międzynarodową współpracę artystów i prezentacje ich prac, realizowany przez Fundację C/U wraz z 11 europejskimi partnerami sieci apap (advancing performing arts project). Jego celem jest zwiększenie dostępu do tańca i sztuk performatywnych ze szczególnym uwzględnieniem nowych odbiorców. Poprzez połączenie produkcji artystycznej, rozwoju widowni i zoptymalizowanej komunikacji, Performing Europe 2020 osiąga maksymalny poziom synergii. Teatr staje się głównym miejscem spotkań i wymiany, dzięki wprowadzeniu nowych modeli prezentacji i projektów skupiających się na sztuce.

IV, ostatni, sezon PE opowiada o tożsamości europejskiej przez pryzmat polskich artystów. W programie wideochoreografia Ramony Nagabczyńskiej i Pawła Sakowicza, w której artyści eksplorują stan dezorientacji i rozpadu tożsamości, wideoperformans Karola Tymińskiego o tym, co jest istotne i co „umaterialnia” ciało człowieka i jego otoczenie oraz interaktywna instalacja dźwiękowa Wojtka Blecharza, poszerzająca przestrzeń w domach widzów za pomocą mediów elektronicznych. Uzupełnieniem programu są projekty towarzyszące: sesje gry performatywnej oraz spotkania z artystami.

Nagabczyńska, Tymiński i Blecharz są artystami europejskiej sieci apap, którzy wraz z 35 wybranymi artystami z Europy i krajów arabskich, w latach 2016-2020 byli częścią projektu Performing Europe. Przy wsparciu 11 partnerów rozwijali i produkowali swoje prace, prezentowali spektakle, uczestniczyli warsztatach i dzielili się swoim know how.

Wszystkie prace IV edycji to premiery wyprodukowane w ramach Performing Europe.

W Warszawie żegnamy się z PE w bardzo szczególnym roku, gdy potrzeba wymiany, bycia ze sobą i wspólnoty jest wyjątkowo silna, a jednocześnie bardzo trudna do zrealizowania. Każdy projekt oparty na bezpośredniej interakcji to dziś podwójne wyzwanie, trzeba się rozpychać w czasoprzestrzeni, poszerzać granice wyobraźni, otwierać na nowe możliwości i nowe media, by zrealizować zadania. Ale od czego jest kreatywność!

IV sezon PE odbędzie się w całości na e-Scenie C/U, czyli w sieci i potrwa
od 27 do 29 listopada 2020.
Bilety i spektakle dostępne przez platformę eWejściówki w cenach do wyboru wg uznania od 0 do 20 zł.
Wszystkie wydarzenia – także te bezpłatne - są biletowane.

Kuratorka: Edyta Kozak
Organizator: Fundacja Ciało/Umysł
Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020.
Projekt współfinansowany przez program Unii Europejskiej Kreatywna Europa – apap (Advancing Performing Arts Project) oraz Urząd Miasta St. Warszawy
Patroni medialni: TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, Didaskalia, NN6T, Magazyn Taniec, taniecPOLSKA.pl, e-teatr.pl, teatrdlawszystkich.eu

Performing Europe 2020 Sezon IV

Performing Europe 2020 Sezon IV

Więcej informacji o wydarzeniach na http://www.cialoumysl.pl/

UWAGA! Ze względów technicznych program PE może ulec modyfikacji, o czym będziemy informować na bieżąco.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE