minim-feat-sainkho-earth-premiera-albumu

MINIM feat. SAINKHO – „Earth” – premiera albumu.

Spotkanie dwóch muzycznych światów: album kwintetu Kuby Wójcika z udziałem światowej sławy tuwińskiej artystki Sainkho Namtchylak.

Muzyka wykonywana przez kwintet jest niezwykłym połączeniem awangardowego jazzu z wokalistyką zakorzenioną w folklorze tuwińskim, oryginalnym amalgamatem nowoczesności i syberyjskiej tradycji szamańskiej. W skład zespołu wchodzą: gitarzysta i lider – Kuba Wójcik, pianista i kompozytor – Kamil Piotrowicz, kontrabasista – Andrzej Święs, perkusista i producent – Albert Karch, oraz obdarzona niezwykłą charyzmą tuwińska artystka mieszkająca w Wiedniu – Sainkho Namtchylak.
Zespół proponuje słuchaczom muzyczną podróż pomiędzy kulturą i naturą, w miejsce w którym współczesność, przeglądając się w swoim dziedzictwie, podejmuje z nim artystyczny dialog.

MINIM feat. SAINKHO – Earth jest wyrazem artystycznej refleksji nad współczesnością, wielokulturowością, dynamicznymi zmianami na świecie i ich relacją do tradycji. Jest to również propozycja muzycznego remedium na problemy i niepokoje dzisiejszego świata, szczególnie odczuwalne w okresie globalnej pandemii.

MINIM feat. SAINKHO – Earth – premiera albumu: 06.11.2020

Wydawnictwo KOLD

MINIM feat. SAINKHO – „Earth” – premiera albumu.

MINIM feat. SAINKHO – „Earth” – premiera albumu.

www.facebook.com/minim.sainkho

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE