inauguracja-organow-w-narodowym-forum-muzyki-2425-pazdziernika-2020-r

Inauguracja organów w Narodowym Forum Muzyki, 24-25 października 2020 r.

Szanowni Państwo,

w imieniu pana Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w inauguracji organów w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki, która odbędzie się w dniach 24–25 października 2020 r.

Podczas weekendu inaugurującego będzie można wysłuchać brzmienia organów w pięciu koncertowych odsłonach. Muzykę różnych epok oraz możliwości instrumentu zaprezentują najwybitniejsi artyści z Polski i z zagranicy. Planowane wydarzenia zwieńczą budowę organów, która trwała od 2018 r. i zajęła w sumie około 30 000 godzin. Zaangażowanych w nią było 45 budowniczych. Stylistyka instrumentu jest utrzymana w tradycji francuskich organów symfonicznych z XIX–XX wieku. Za jego sprawą muzyka minionych wieków zabrzmi pełniej, a możliwość zagrania współczesnych utworów otworzy drogę do poznania wielu nowych kompozycji. Organy zostały zaprojektowane i wykonane przez organmistrzów z pracowni Orgelbau Klais z Bonn, która szczyci się ponadstuletnią tradycją i doświadczeniem. Królewskim brzmieniem ten piękny instrument idealnie wpisuje się w akustykę Sali Głównej NFM.

Serdecznie zapraszamy na koncerty!
Zespół NFM

Zamówienie „Dostawa i montaż organów piszczałkowych dla Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu (Polska)” jest współfinansowane w 85% ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu: „Rozwój działalności artystycznej i edukacyjnej NFM poprzez zakup sprzętu i wyposażenia”, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014–2020, priorytet VIII „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”, działanie 8.1 „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”, projekt nr POIS.08.01.00-00-1097/16.

Organy - fasada, NFM, fot. Lukasz Rajchert

Organy - fasada, NFM, fot. Lukasz Rajchert

Informacje o programie: www.nfm.wroclaw.pl
Informacje o organach: www.nfm.wroclaw.pl/organy

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE