rozewicz-open-festiwal-online

Różewicz Open Festiwal Online

Różewicz Open Festiwal Online odbywać się będzie od 9 do 11 października 2020 r., tym razem w sieci.
Premierowa emisja o godz. 18.00 na nowej stronie 
http://rozewiczopen.pl/.

9 października - panel dyskusyjny "3 x Różewicz" z udziałem Moniki Nowak, autorki pracy magisterskiej poświęconej Januszowi Różewiczowi, Aleksandry Kędry polonistki z I Liceum Ogólnokształcącego, liderki Filmoteki Szkolnej w województwie łódzkim, laureatki nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, organizatorki Dni Kina i Beaty Anny Symołon teatrologa, redaktora radomszczańskich "Teatraliów".
Rozmowę poprowadzi Jolanta Dąbrowska. Zaplanowano również łączenie z gośćmi z różnych zakątków kraju w tym z wieloletnią dyrektor Różewicz Open Festiwal Barbarą Osterloff profesor Akademii Teatralnej w Warszawie, dr Joanną Lisiewicz i Katarzyną Adamalą.

10 października - widowisko słowno - muzyczne "3 x Różewicz" z udziałem: Przemysława Pacana (kierownictwo muzyczne), Poli Chobot & Adam Barana, Pawła Binkowskiego, Jacka Bałchana, Szczepana Pospieszalskiego, Piotra Zygmy, Krzysztofa Zygmy.
Widowisko ze specjalnym udziałem Michała Urbaniaka.

11 października - wirtualny spacer śladami braci Różewiczów.
Przewodnikiem jest historyk, Agnieszka Kuligowska. Jej wędrówce po Radomsku towarzyszy kamera, dron. Wszystkie przystanki w miejscach ważnych dla Braci. Wykorzystane zostanie również niepublikowane nagranie z ostatniej wizyty Stanisława Różewicza w Radomsku oraz archiwalne zdjęcia.

Przez trzy dni festiwalu działać będzie również festiwalowe studio.
Imprezy towarzyszące zorganizowane zostaną w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego i w Kinie za Rogiem.

Koordynatorem wydarzeń jest Jolanta Dąbrowska, opieka artystyczna Barbara Osterloff.

Różewicz Open Festiwal Online

Różewicz Open Festiwal Online

Na realizację zadania Miejski Dom Kultury pozyskał 65 tys. dofinasowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE