cialo-pamiec-historia-miedzynarodowy-festiwal-teatralny-retroperspektywy

Ciało / Pamięć / Historia Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy

Relacja sztuki z pamięcią ciała to motyw przewodni tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy, który połączy 18 wydarzeń i odbędzie się w dniach 21–30 sierpnia.

Tegoroczna edycja Retroperspektyw będzie inna od dotychczasowych. Program pod hasłem CIAŁO/PAMIĘĆ/HISTORIA przepisano na rzeczywistość online, jednak „zdalność” traktuje także jako temat do przepracowania.

Festiwal będzie zorganizowany wokół hasła odwołującego się do pamięci ciała. Spektakle, koncerty, projekcje filmowe czy performance opowiedzą o relacji sztuki z pamięcią i historiami zapisanymi w ludzkich ciałach, w pamięci własnej oraz wcześniejszych pokoleń.

Mocnym akcentem są premiery m. in. instalacji performatywnej „Schulz: Skrawki” Teatru CHOREA w reżyserii Konrada Dworakowskiego, wideo-spektaklu „All I can manage, more than I could” grupy Earthfall z Wielkiej Brytanii czy spektaklu w reżyserii Pawła Passiniego „Dionizos 360”.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i odbędą się w Fabryce Sztuki w Łodzi przy ulicy Tymienieckiego 3.

Ciało / Pamięć / Historia Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy

Ciało / Pamięć / Historia Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy

Pełny program wraz z możliwą formą uczestnictwa (online/offline) w poszczególnych wydarzeniach można znaleźć na stronie festiwalu: http://retroperspektywy.com./

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE